Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

TEM Kapatıldı, Devlet Daireleri Tatil

30.01.2012 17:14
stanbul TEM otoyolu, yoğun kar yağışı nedeniyle Avcılar gişelerinden Edirne istikametine doğru trafiğe kapatıldı.

Devlet daireleri ise 15.30'dan itibaren tatil edildi.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, İstanbul Valisi ile sabah birlikte olduklarını belirterek, ''Bugün saat 15.30'dan itibaren mesainin tatil edilmesi kararını verdiler. Kendisine teşekkür ederim. Çünkü akşam dönüşlerdeki trafik yoğunluğunun sıkıntı olmaması adına önemli bir karardır'' dedi.

Topbaş, meteorolojiden aldıkları bilgiye göre, 7 Şubat'a kadar kar yağışının aralıklarla devam edeceğini dile getirerek, yağışın zaman zaman yoğunlaşacağını, yüksek yerlerde ağırlıklı olmak üzere buzlanma olacağından bahsedildiğini anlattı.

Kar yağışının bazı bölgelerde biraz daha fazla olduğunu dile getiren Topbaş, yollarda ve ana arterlerde bir sorunun bulunmadığını, rahat bir trafik hareketinin olduğunu söyledi.

Topbaş, vatandaşların ihtiyaç duymadıkları takdirde bireysel araçlarını kullanmamaları gerektiğini altını çizerek, özellikle acemi şoförlerin bu tip havalarda araç sürmesinin çok dikkat istediğini, bu nedenle mümkün olduğunca onların trafiğe çıkmamasını önerdiklerini kaydetti.

Yarın Mesai Var mı?

Kamu çalışanlarının yarınki mesai saatlerinde bir düzenleme olup olmadığına dair soru üzerine Topbaş, bu konuyu Vali ile görüştüklerini, bugünkü değerlendirmesini yaptıklarını, bu konunun günlük karar verilen bir durum olduğunu ifade ederek, yarın da bir sıkıntılı bir atmosfer olması ve dönüşlerde
sıkıntı olması halinde Vali'nin bu durum değerlendirerek ona göre karar verebileceğini söyledi.

 

Bu haber toplam 2360 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri