Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Temizlik İşçisinden İnsanlık Dersi...

06.03.2013 02:27
Elazığ Belediyesi'nnini taşeron firmasında temizlik işçisi olarak çalışan ve 3 aydır maaş alamayan 48 yaşındaki Doğan Güneş, çöp toplarken 250 lirayı götürüp polise teslim etti.

 

Elazığ Belediyesi'nin taşeron firmasında 17 yıldır temizlik işçisi olarak çalışan ve 3 aydır da maaş alamayan 4 çocuk babası Doğan Güneş, çöp toplarken bir cüzdan buldu. Cüzdan içinde hiç bir kimlik bilgisi olmadığını ve 250 lira para bulunduğunu belirten Güneş, cüzdanı diğer arkadaşlarına haber vermeden akşam eve götürdüğünü söyledi. Güneş, "Eve geldikten sonra düşündüm para haram yiyemezdim, sonra götürüp emniyete teslim ettim tutanakla birlikte. Sahibi çıktığında gidip alsın" dedi.
 
 
Güneş, asgari ücretle belediyede çalıştığını belirterek, "Ben 7 nüfusa bakıyorum, özürlü bir oğlum var. Tedavisini yaptırmak için Ankara'ya götürmem lazım ama imkanım yok. Asgari ücret alıyorum o da üç aydır belediyeden maaş alamamışım. Bu kadar çok ihtiyacım varken ben o parayı yemedim. İnsanlara da duyarlı olmalarını öneriyorum" diye konuştu. Hacer Güneş, eşine bulduğu parayı emniyete götürmesini söylediğini ifade ederek, "Eşim para bulup eve getirmişti. Ben ona bu para haram biz yiyemeyiz, sen onu götür polise ver dedim. Biz yoksuluz ama haram para yemeyiz" dedi.
 
 
Güneş ailesinin oturduğu Hicret Mahallesi'nin muhtarı Murat Gülbasan, Doğan Güneş'in asgari ücretle 7 nüfusa baktığını ve özürlü bir çocuğunun olduğunu belirterek, "Gerçekten yoksul bir insan kendisine kömür yardımında bulunduk. Bazı durumu iyi olan vatandaşlarda arada yardım ediyorlar. Buna rağmen bulduğu parayı teslim etmesi çok yerinde ve onurlu bir davranış" dedi.
Bu haber toplam 1768 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri