Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Tendürek'te 100 araç mahsur kaldı

31.03.2012 23:26
Kar yağışı ve tipinin etkili olduğu Van'ın Çaldıran ilçesi ile Ağrı'nın Doğubayazıt ilçeleri arasında bulunan Tendürek Geçidi'nde yaklaşık 100 araç mahsur kaldı.

Çaldıran Kaymakamı İbrahim Dündar; yoğun kar, tipi ve sisin etkili olduğu bölgenin Ağrı sınırları içinde olduğunu ancak, kendilerinin de olay yerine karayolları, AFAD, sağlık ekipleri ile askeri birlikleri sevk ettiklerini söyledi.

Yaklaşık 100 aracın içindeki yolcuları ile birlikte mahsur kaldığını belirten Kaymakam Dündar, ilk etapta araçlar içinde bulunan 10 çocuğun askeri birlikler tarafından kurtarılarak Somkaya İlköğretim Okulu'na yerleştirildiğini bildirdi. Dündar, mahsur kalan vatandaşlararasında ölen ya da yaralanan kimsenin bulunmadığını söyledi. Dündar, yol açma çalışmalarının ise kar, tipi ve yoğun sise rağmen aralıksız bir şekilde devam ettiğini bildirdi.

Bu arada, Van'ın Erciş ilçesinde bulanan Türk Kızılayı'na bağlı 8 kişilik ekip, mahsur kalan vatandaşlara Çaldıran üzerinde ulaşmaya çalışıyor. Kızılay ekibi, iki araç eşliğinde 300 adet battaniye, 600 adet meyve suyu, 500 adet kek ve 300 adet çikolatayı bölgeye götürüyor.

Bu haber toplam 7318 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri