Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

TEOMAN KOMAN KİME BAŞBAKANLIK TEKLİF ETTİ?

01.11.2012 13:06
28 Şubat döneminde Jandarma Genel Komutanı olan Teoman Koman kime Başbakanlık teklif etti? Ne cevap aldı

Meclis Darbe ve Muhtıraları Araştırma Komisyonu, dönemin aktörlerini dinlemeye devam ediyor. 28 Şubat Alt Komisyonu dün dönemin siyasetçilerinden Hasan Celal Güzel ve Eski Kültür Bakanı İsmail Kahraman'ı dinledi.

Komisyon'a 28 Şubat günlerini anlatan Hasan Celal Güzel, o dönem Jandarma Genel Komutanı Teoman Koman ile arasında geçen bir diyaloğu da Komisyon üyeleriyle paylaştı.

"BEN O KADAR ALÇAK MIYIM"

''Teoman Koman Paşa, bana, 'darbe yapacağız, seni veya Mesut Yılmaz'ı başbakan olarak düşünüyoruz' dediğinde ayağa fırlayıp 'ben o kadar alçak mıyım' dedim. 'Mesut Yılmaz, size göre birisi, onu istediğiniz gibi kullanabilirsiniz' dedim.

Cumhurbaşkanına da bu görüşmeyi anlattım. Gerekli tedbirleri almasını istedim. Bu maalesef onun işine yaradı ve nasıl yerinde kalacağını planladı.''

''Balyoz'' ve benzeri davaların hepsinin başlangıcının 28 Şubat olduğunu söyleyen Güzel, 28 Şubat'ın medya ile işbirliği içinde yapıldığını iddia etti. Güzel, ''Ergenekon'u Silivri'de aramayın, Ergenekon Babıali'dir. 28 Şubat'ta da bunların çok büyük rolü vardır'' diye konuştu. 

Bu haber toplam 4068 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri