Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

"TERİM'DEN ÖNCE KİMSEYLE DE GÖRÜŞMEDİK"

24.09.2014 00:45
Federasyon 1. Başkanvekili Servet Yardımcı, Fatih Terim'in göreve getirilmesiyle ilgili çıkan iddialara yanıt verdi.

Yardımcı, TFF'nin internet sitesinden yaptığı yazılı açıklamada, Galatasaray Kulübü'nün yöneticilerinden Sedat Doğan'ın bir televizyon kanalında yaptığı açıklamalarda şahsını ilgilendiren bazı iddialar bulunduğunu öğrendiğini aktararak, "Sayın Fatih Terim'in Türkiye Futbol Direktörü olarak göreve gelişi, tam bir şeffaflık içinde ve tüm kamuoyunun bilgisi dahilinde gerçekleşmiştir. Değerli hocamızın bu süreçte üyesi olduğu kulüp adına göstermiş olduğu dikkat ve hassasiyet, bu konuyu tekrar açıklamaya gerek bırakmayacak kadar açıktır. Dahası tamamen Sayın Ünal Aysal'ın bilgisi dahilinde ilerlemiş olan bu süreçte hocamızın duruşu herkes tarafından takdirle karşılanmıştır" ifadelerini kullandı.

"TERİM'DEN ÖNCE KİMSEYLE DE GÖRÜŞMEDİK"

Fatih Terim ile uzun yıllar sonra ilk görüşmesinin, TFF Başkanı Yıldırım Demirören'in evinde Galatasaray Kulübü Başkanı Ünal Aysal'ın izniyle eylül ayında gerçekleşen toplantıda olduğunu vurgulayan Yardımcı, şunları kaydetti:

"Sayın Sedat Doğan'ın iddia ettiğinin aksine hocamızla, bundan önce ne kendi evimde ne de başka bir yerde hiçbir görüşmem olmamıştır. Bunun yanı sıra, TFF olarak Fatih Terim'den önce hiçbir teknik direktör adayıyla görüşme yapmadığımızın da kesin olarak bilinmesi gerekmektedir. Türk futbolunda fazlasıyla ihtiyaç duyduğumuz barış ortamının sağlanabilmesi için bu türden asılsız iddialara ve yalan haberlere itibar edilmemesini tüm spor kamuoyundan önemle rica ederim."

Bu haber toplam 1390 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri