Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Terör olayları sonrası bayrak satışları arttı

10.09.2015 11:11
Son günlerde terör olaylarını protesto etmek için Türk bayraklarıyla sokaklara çıkan vatandaşlar, bayrak satışlarını artırdı.

Son günlerde ülkemizin dört bir yanında bölücü terör örgütü PKK’nın güvenlik güçlerine yaptığı saldırıları protesto etmek için sokaklara dökülen vatandaşlar, bayrak satışlarında artışa neden oldu. Artan terör olayları ve gelen şehit haberlerine tepki için çok sayıda vatandaş ya evine Türk bayrağı asıyor ya da eline bayrak alıp yürüyor. Durum böyle olunca fiyatları 2,5 TL ile 30 TL arasında değişen Türk bayrakları raflarda tükenme noktasına geldi.

Satışların hatırı sayılır bir şekilde yükseldiğini ancak bundan memnun olmadıklarını belirten bayrak esnafı Talat Cin, bayrak stoklarının neredeyse tükendiğini söyledi. Terör olaylarının vatandaşın bayrak sevgisini arttırdığını söyleyen Cin, “Biz, terör olmasın bayrak satışlarımız da normal seyrinde devam etsin istiyoruz. Bu terör belası ülkemizi çok derinden yaralıyor. Terör, savaşın en kahpece şekli. Millet olarak birlik olma zamanı. Çok üzgünüz. Terör olmasın, biz de bayrak satmayalım” dedi.

Hafta başından beri bayrak satışlarının 2-3 kat arttığını söyleyen Erdinç Dinçerise bayrak satışında artışlara bu olayların sebebiyet vermesini istemediklerini ifade etti.

İzmir’in Tarihi Kemeraltı Çarşısı esnafı da dükkanlarını ay-yıldızlı bayraklarla süsledi. Hemen hemen her dükkanın camında asılı olan Türk bayrakları tarihi çarşıya farklı bir hava kattı.

Bu haber toplam 1478 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri