Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

KCK fişliyor, PKK infaz ediyor

27.02.2012 09:27
Terör örgütü KCK'nın 'Demokratik Kent Meclisleri' denilen bir yapı aracılığıyla fişlediği onlarca kişi, PKK'nın hedefinde.
Diyarbakır'daki özel yetkili savcılar, bölgedeki faili meçhul soruşturmaları PKK'nın iç infazlarını da dahil ederek genişletmişti. Savcı, Kürt siyasetçi ve aydınların bilgisine başvururken PKK'da derin bir sessizlik yaşanıyor. Örgüt bu sessizliğini Şırnak'ın Şenoba ilçesinde yeni bir infaz gerçekleştirerek bozdu.
 
PKK'nın infaz ettiği Sadık Onat'ın, terör örgütü KCK'nın Şırnak Demokratik Kent Meclisi'nde görev alan kişiler tarafından fişlendiği ortaya çıktı. Uludere ilçesinin Şenoba beldesinde perşembe günü akşamı evinden çıkan Sadık Onat, sokak ortasında infaz edildi. Olay yerine gelen güvenlik güçleri, Onat'ın Ayyıldız Mahallesi'ndeki evine yakın yerde kafasına bir el ateş edilmek suretiyle öldürüldüğünü belirledi. Güvenlik güçleri olayın faillerine ulaşmak için çalışma başlatırken terör örgütü PKK, kendisine yakın internet sitelerine bir açıklama yaparak Onat'ı öldürdüklerini söyledi.
 
Terör örgütü açıklamasında cinayeti haklı göstermek için Onat'ı kontra birliklerle hareket ederek birçok militanının öldürülmesine sebep olduğunu iddia etti. Açıklamada, "Çakal kod adlı Sadık Onat isimli kontra, gerillalarımız tarafından ölümle cezalandırılmıştır. Bu kontra, yıllardır düşmanın özel kuvvetlerinde aktif görev yapmaktadır." iddiasında bulundu. Ancak olayın terör örgütünün açıkladığı gibi olmadığı ortaya çıktı. Sadık Onat'ın beldede BDP'yi desteklemeyen sınırlı sayıdaki kişilerden biri olduğu belirtiliyor.
 
Güvenlik güçlerine göre Onat, KCK bünyesinde faaliyete geçen Şırnak Demokratik Kent Meclisi (DKM) üyelerinin hazırlığı fişleme raporları doğrultusunda öldürüldü. Şırnak DKM'ye yönelik açılan dava, Diyarbakır 6. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülüyor.
 
68 kişinin yargılandığı davada sanıkların Şırnak halkını fişlediği de belirtiliyor. İddianamede Şırnak BDP İl Başkanlığı'nda DKM'nin Şırnak ve beldelerinde hazırladığı ve PKK'ya gönderdiği fişleme belgeleri ele geçirilmişti. BDP Meclis Üyesi Sait Sidar'ın hazırladığı fişleme belgelerinde BDP'li olmayan herkes fişlenmiş. Belgelerde, 'Sisteme bağlı olanların başları' başlığı altında vatandaşlar "KUK'çu, AKP'ci, İslamcı, Mustazafçı, BDP'ye rakip, sistem yanlısı, devlet yanlısı, CHP'li" şeklinde fişlenmiş
Bu haber toplam 3148 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri