Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Terör örgütü PKK çocuk satın alıyor

27.08.2015 11:29
Teslim olan teröristlerden itiraflar: “Çocukları ailelerine yüksek meblağlar vererek devşiriyorlar”

İngiliz yayın kuruluşu BBC, geçtiğimiz hafta hazırladığı belgeselde eli kanlı kalleş örgüt PKK'yı masum göstermeye çalışınca büyük tepki çekmişti. AdetaPKK güzellemesi yapan BBC'ye cevap Kandil'den kaçarak güvenlik güçlerine teslim olan teröristlerden geldi. 22 Ağustos'ta gerçekleştirilen hava harekatı sonucunda sözde "Batı İl Merkez Gücü"nde faaliyet gösteren 5 terörist, Türkiye'ye kaçtı.

''HERKES DAĞDAN İNMEK İSTİYOR''

PKK'lılar verdikleri ifadelerde önemli itiraflarda bulundu: "Biz Kandil'de kurbanlık gibi beklerken, bize kolay zamanda komutanlık yapan, ayaklarını yıkatan, tırnaklarını kestiren, köleleri gibi davranan komutanlar nerede? Nereye kaçtılar? Yerlerinden bile haberimiz yok. Örgüt, 22 Temmuz'da başlayan hava harekatları neticesinde tarihindeki en büyük darbeyi yedi.

''İLK FIRSATTA TESLİM OLACAKLAR''

Moraller alt üst. Herkes dağdan inmek istiyor. Kaçmayı başaramayanlar, örgütün Kuzey Irak'ta hakim olmadığı bölgelerde saklanıyor. İlk fırsatta teslim olacaklar. Eleman bulmakta da çok zorlanılıyor. Bu yüzden kaçırarak veya ailelere yüksek meblağlar vererek çocuk terörist devşiriliyor. Son yapılan operasyonlarda özellikle Kandil ve civar kamplarda bu çocuklardan bir kısmı öldü. Cesetler oldukları yerde çürümeye bırakıldı."

Bu haber toplam 1442 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri