Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

PKK'nın milis yapılanması çökertildi

08.12.2011 09:58
Terör örgütü PKK'nın kırsal alanda faaliyet gösteren militanlarının şehir uzantılarına yönelik yürütülen operasyonlarda Mersin, Antalya ve Hatay'da 14 kişi gözaltına alındı.

Edinilen bilgiye göre, 12 Kasım tarihinde Mersin'in Aydıncık ilçesinde düzenlenen operasyonda yakalanan 7 teröristin verdiği bilgiler doğrultusunda çalışmalarını sürdüren güvenlik güçleri, bu sabaha karşı Mersin merkezli olarak Antalya ve Hatay ile birlikte 3 ilde örgütün milis yapısına yönelik operasyon düzenledi. Operasyonlarda Mersin'de 6, Antalya'da 6 ve Hatay'da 2 kişi olmak üzere 14 kişi gözaltına alındı. Örgütün Amanos yapılanmasını çözmeye yönelik gerçekleştirildiği öğrenilen operasyonun bu anlamda oldukça önemli olduğu ifade edilirken, yakalanan kişilerin bölücü terör örgütünün dağ kadrosu ile iletişim halinde oldukları kaydedildi. Emniyetteki sorguları süren şüphelilerin, kırsaldan şehirlere eylem için gelen militanlara yardım-yataklık ettikleri, erzak ve barınma ihtiyaçlarını giderdikleri, keşif faaliyetlerine yardımcı oldukları belirtildi.

Bu operasyonla örgütün şehirlerdeki milis yapılanmasına büyük darbe indirildiği ifade edilirken, soruşturmanın devam ettiği kaydedildi.

Öte yandan, 12 Kasım'daki operasyonda ele geçirilen 7 teröristin verdiği bilgiler doğrultusunda yapılan çalışmalarda, daha önce de Amanos ve Mersin kırsalında ter örgütüne ait çok sayıda sığınak bulunmuştu.
 

Bu haber toplam 2576 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri