Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Hainler silahsız erlere saldırdı

10.08.2012 13:30
Terör örgütü PKK, vatani görevini yapmak üzere sivil araçlarla Van'dan Hakkari'ye giden silahsız erlere yönelik bombalı saldırı düzenledi

Bingöl'de şehit edilen 33 er olayını hatırlatan saldırıda şans eseri herhangi bir can kaybı yaşanmadı. Bomba 2 saniye geç patlayınca büyük bir faciadan dönüldü.

Terör örgütünün güvenlik güçlerine yönelik hain saldırıları devam ediyor. Van-Hakkari karayolunda seyir halinde olan ve askerlik görev yeri Hakkari'ye çıkan erleri taşıyan 20 araçlık minibüs konvoyuna yönelik bombalı saldırı düzenlendi. Başkale ilçesi ile Van arasında bulunan dağlık alandaki bir menfeze önceden yerleştirilen büyük bir patlayıcı, erleri taşıyan minibüslerin geçişi sırasında patlatıldı.

Yolun yarısına yakın bölümü havaya uçarken şans eseri araçlar isabet almadı. Patlamanın etkisiyle yolda 2 metre derinliğinde 3 metre genişliğinde çukur oluştu. Görev yerlerine gidecek olan, sivil giyimli ve silahsız askerler bir saate yakın patlama bölgesinde bekletildi. Olay yerine gelen komandolar, teröristlerin kaçtığı yöne doğru operasyon başlattı.

150 METRE KABLO DÖŞEMİŞLER

Teröristlerin, erlerin bölgeden geçeceği bilgisini nasıl ve nereden aldığı tespit edilemedi. Terör örgütünün menfeze yerleştirdiği patlayıcıyı infilak ettirmek için menfez ile yolun 150 metre uzağında bulunan tepeye kablo döşediği ortaya çıktı. Teröristlerin yakalanması için patlamanın olduğu bölgeye çok sayıda zırhlı araç ile asker sevk edildi. Güvenlik güçleri, ikinci bir bomba ihtimaline karşı Hakkari-Van karayolunu yarım saat trafiğe kapattı. Daha sonra kontrollü araç trafiği sağlandı. Yolda uzun araç konvoyları oluştu.

Bu haber toplam 1952 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri