Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Terör örgütü PYD kırmızı çizgiyi geçti!

02.06.2016 01:52
Terör örgütü PYD'nin öncülüğündeki Demokratik Suriye Güçleri, Türkiye'nin kırmızı çizgi olarak belirlediği Fırat'ın batısına geçti ve Menbic'e doğru ilerliyor.

İngiliz yayın kuruluşu BBC tarafından servis edilen bilgiye göre, terör örgütü PYD'nin öncülüğündeki Suriye Demokratik Güçleri, ABD özel harekat birimlerinin ve hava operasyonlarının da desteğiyle Fırat'ın batısında yer alan Menbic bölgesine doğru ilerlemeye başladı.

3'Ü ÇOCUK 15 SİVİL ÖLDÜRÜLDÜ

Suriye'deki muhalif gruplara yakınlığıyla bilinen Londra merkezli Suriye İnsan Hakları Gözlemevi, Menbic'e ilerleyen güçleri büyük ölçüde terör örgütü YPG'nin oluşturduğunu ifade etti. Gözlemevi ayrıca son 24 saat içerisinde ABD'nin Menbic'de düzenlediği hava operasyonlarında 3'ü çocuk 15 sivilin öldüğünü söyledi.

'SURİYELİ ARAPLARA BIRAKILACAK'

ABD'li bir yetkili ise Menbic operastonunda terör örgütü YPG güçlerinin değil yine Suriye Demokratik Güçleri'ne bağlı Arap grupların çoğunlukta olduğunu söyledi.

İsmini vermeyen ABD'li yetkili "Menbic alındıktan sonra YPG bölgede kalmayacak... Böylece tarihsel olarak Suriyeli Arapları yaşadığı bölgeyi yine Suriyeli Araplar kontrol edecek" dedi.

TSK SINIRA YIĞINAK YAPMAYA BAŞLADI

Öte yandan ABD'nin terör örgütü PYD ile DAEŞ'e yönelik operasyonları devam ederken, TSK özellikle sınıra bir haftadır yığınak yapmaya başladı. Terör örgütü PYD'nin Fırat'ın batısına geçmesi halinde Türkiye'nin müdahale edebileceği söylentileri de askeri kaynaklar tarafından dillendiriliyor.

Bu haber toplam 1368 defa okunmuştur
O çizgiler aşılalı aylar oldu
halid
Çizgi mi kaldı nokta mı?
02 Haziran 2016 Perşembe 14:23
Beğendim (0)Beğenmedim (0)
YORUMUN DEVAMI
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri