Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Terör Örgütünü Korkutacak Açıklama

01.09.2011 01:04
AKP Grup Başkanvekili Mustafa Elitaş'tan Bölücü terör örgütünü tir tir titretecek bir açıklama geldi.

AK Parti Grup Başkanvekili Mustafa Elitaş, Ramazan ayında yaşanan terör olaylarının herkesi huzursuz ve rahatsız ettiğini belirterek, “Türk Silahlı Kuvvetleri ve Türkiye Cumhuriyeti Hükümeti'nin terörle mücadelesi, kesin ve kararlı tutumuyla demokratikleşmeden geri adım atmadan tam gaz devam edecektir.” dedi.

Partisinin Kayseri il teşkilatında bayramlaşma törenine katılan Mustafa Elitaş, bir ay süreyle nefis terbiyesi yapıldığını ve sonunda bayrama ulaşıldığı için mutluluk içinde olduklarını dile getirdi. Türkiye’de Ramazan ayında yaşanan terör olaylarının herkesi huzursuz ve rahatsız ettiğini dile getiren Elitaş, “Ama Türk Silahlı Kuvvetleri ve Türkiye Cumhuriyeti hükümetinin terörle mücadele ile ilgili kesin ve kararlı tutumu sonucunda, demokrasiden yana ödün vermeden, demokratikleşmeden herhangi bir şekilde geri adım atmayarak terörle, teröristle mücadeleye tam gaz devam edilecektir.” diye konuştu.

Geçmişte Türkiye’nin bölgesinde ve siyasette figüran ülke olduğunu iddia eden Mustafa Elitaş, sözlerini şöyle sürdürdü: “Türkiye artık figüran ülke olmaktan çıkmıştır. Coğrafyasında ve siyasette önemli bir aktör konumuna gelmiştir. Bu coğrafyanın şekillenmesinde yeni düzenlemede çok önemli görevler üstlendi. Bunu görüyoruz.”

Elitaş, iki bayramı aynı günde kutlayarak bir tarihi ilkin de yaşandığını anımsatarak, 89 yıl önceki büyük taarruz sonrasında kazanılan zaferle Türkiye Cumhuriyeti’nin temellerinin atıldığını ve filizlendiği bir dönem olduğunu anlattı. 

Bu haber toplam 1796 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri