Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Terör örgütünün beyni böyle çökertildi!

20.01.2013 03:28
Terör örgütü DHKP-C son dönemde polisi hedef alan kanlı saldırılar yaptı. Yenileri için hazırlık yapıyorlardı.
Terörle mücadale polisi zanlıları tek tek takip edip operasyon u başlattı. Zanlılar, İzmir'de yabancılara ait temsilciliklere bombalı saldırı yapacaklardı.
 
Türkiye genelinde terör örgütü DHKP-C 'ye yönelik operasyonda İzmir önemli noktalardan biriydi. Oradaki operasyonda şok ayrıntılar ortaya çıktı. Örgüt üyeleri güvenlik güçlerine saldırı için harekete geçmişti...
 
Ancak emniyet güçleri saldırı gerçekleşmeden şüphelilere "dur" dedi. Şafak baskınında 2'si öğretmen 15 kişi gözaltına alındı. Aslında oradaki örgütle irtibatı bulunan şüpheliler tam 1 yıldır teknik ve fiziki takip altındaydı.
 
DHKP-C terör örgütünün kentte üst düzey kamu görevlileri polis ve askere yönelik suikast hazırlığında olduğu tespit edildi. İddiaya göre hedeflerinde yabancı temsilcilikleri de vardı. Bombalı saldırı planlıyorlardı.


 

 
Baskın yapılan adreslerde şifreli notlar ele geçirildi.
 
İstanbul Emniyeti operasyona ilişkin yazılı açıklama yaptı. Kanlı terör örgütünün, son dönemde 6 silahlı ve bombalı saldırı gerkçekleştirdiğini, 3 emniyet mensubunu katlettiğini 7 polis ve 6 vatandaşı yaraladığını anlattı.
 
Emniyet, aralarında, örgütün sözde yeni liderinin de bulunduğu şüphelilerin, devlet kurumlarının önemli bilgilerini ele geçirdiğine dair deliller bulduklarını açıkladı. Örgütün kozmik oda olarak kullandığı yere 11 çelik kapıyı kırdıktan sonra ulaştıklarını söyledi.
 
POLİS KAMERASINDAN OPERASYON ANI
 

 

Bu haber toplam 3198 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri