Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Teröre lanet mitingine daldı ve...

10.09.2012 14:13
Tekirdağ'da küçük çocuğu ile parkta dolaşırken kendini teröre lanet eyleminin içinde bulan kadın eline mikrofonu alarak dakikalarca konuştu.

Edinilen bilgiye göre Alperen Ocakları Tekirdağ Şubesi tarafından Afyonkarahisar ve Beytülşebap'taki şehitler için Tuğlalı Park'ta teröre lenet eylemi yapıldı. Eyleme çocuğu ile birlikte parkta gezinirken katılan genç bir kadın damgasını vurdu. Eyleme desteğin azlığından yakınan Jeofizik Mühendisi Nihal Özdağ Usta, “Sessiz kalmayalım. Herkes destek versin. Yeter artık verdiğimiz şehitler.” diye bağırmaya başlayınca çevredekilerde genç kadına destek vermek için kalabalığın olduğu yere geldi.Katılanların tezahüratları arasında mikrofonu eline alan genç kadın nutuk atmaya başladı. Diyarbakır lı olduğunu söyleyen Usta, “Ben de Kürd'üm. Ben de Diyarbakırlıyım. Ama bunlar ülkemizi bölmek isteyen Amerika'nın kurbanı. Bizi Kürt, Türk ayrışması yaparak bölmek istiyorlar. Bizler bu oyunlara gelmeyelim. Vatan için canımız feda.” dedi.

Kalabalığın alkışları arasında dakikalarca konuşan kadını sesini duyup gelen kocası sakinleştirdi. Genç kadının elinden mikrofonu alan eşi kalabalıktan uzaklaştırdı. Eylem Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından son buldu.


 

Bu haber toplam 2978 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri