Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Terörist İsrail polisi Filistinli genci vurdu

06.10.2015 01:43
Terör devleti İsrail'in terörist polisi, Doğu Kudüs'ün Beit Hanina semtinde Filistinli genci göğsünden vurdu.
 
 

İşgalci İsrail polisi, bir Yahudi yerleşimciyi bıçakladığı gerekçesiyle önceki gece vurarak öldürdüğü Fadi Allon (22) isimli gencin cenazesini bekleyen Filistinlilere müdahale etti.

Shu'afat camisinin etrafında yoğunlaşan çatışmalarda terörist İsrail askerleri ses bombası, göz yaşartıcı gaz ve plastik mermi kullandı. Çöp tenekeleri ve diğer materyallerle yollara barikatlar kuran Filistinli gençler ise polise taş, havai fişek ve molotofkokteyli atarak karşılık verdi.

Görgü tanıklarından edinilen bilgiye göre, Beit Hanina'daki çatışmada bir Filistinli, terörist İsrail askerlerinin açtığı ateş sonucu göğsünden yaralandı. Durumunun ağır olduğu bildirilen Filistinlilinin, Doğu Kudüs'teki Makaste Hastanesine kaldırıldığı belirtildi.

İsrail polis sözcüsü Micky Rosenfeld, yaptığı açıklamada, bir Filistinlinin ağır yaralandığını doğruladı. Rosenfeld, yaralanmanın gerçek mermi mi yoksa plastik mermi ile mi olduğunu ise bilmediğini ifade etti.

Doğu Kudüs'ün birçok mahallesinde ve Batı Şeria'nın farklı şehirlerinde işgalci ve terörist İsrail güçleri ile Filistinliler arasında yaşanan gerginliğin ise devam ettiği bildirildi.

İşgal devleti İsrail, Yahudilerin dini günleri nedeniyle bazen tamamen, bazen de kısmen Filistinlilerin Mescid-i Aksa'ya girmesini engelliyor. 13 Eylül'den beri Kudüs başta olmak üzere Filistin'in farklı kentlerinde bu nedenle gerilim yaşanıyor. İşgalci İsrail polisi, pazar akşamından beri Mescid-i Aksa'ya 50 yaş altı Müslüman erkeklerin girmesine izin vermiyor.

Bu haber toplam 1706 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri