Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Teröristin kimliği şaşkınlığa neden oldu

17.02.2016 16:06
Suriye'nin kuzeyindeki terör örgütü PYD'ye operasyonlar sürerken sınır hattında da askerler teyakkuzda. Türkiye'den Suriye'ye geçmeye çalışan 5 kişilik PYD'li grup yakalandı. Üzerlerinden çıkan Suriye askeri kimliği ise şaşkınlığa neden oldu.

Asker sınırda 5 PYD'li yakaladı. Üstlerinden Suriye ordusuna ait askeri kimlik çıktı.

Pazartesi gecesi Gaziantep yakınlarındaki Kemal Yanık Sınır Karakolu bölgesinde hareketlilik tespit edildi. Termal kameralara 5 kişilik grup yansıdı. Askerler hemen zırhlı araçlarla bölgeye gitti. Şüpheliler kıskıvrak yakalandı.

Türkiye'den Suriye'ye kaçak olarak geçmeye çalışırken yakalanan 5 kişinin üzeri arandı. Bir askeri kimlik, 3 Suriye kimliği bulundu. Cep telefonlarından ise askeri kamuflajlı olarak roketatar ve silahlarla çekilmiş fotoğraflar çıktı.

Yapılan istihbarat araştırmasında 5 kişilik grubun terör örgütü PYD üyesi oldukları belirlendi.

Öte yandan sınırda DAEŞ operasyonları da sürüyor. Gaziantep Beşkılıç Sınır Karakolu bölgesinde pazartesi gecesi Suriye'ye geçmeye çalışan 10 kişi yakalandı. Aynı gece Türkiye'ye girmeye çalışan 2 si çocuk 3 kişi de askerlerin operasyonu ile yakalandı. Yakalanan kadının DAEŞ terör örgütü üyesi olduğu belirlendi.

Bu haber toplam 1518 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri