Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Teröristler bombalı saldırıda Türk bayrağını kullandı

02.08.2016 00:01
Bingöl'de düzenlenen bombalı saldırıda kullanılan aracın Türk bayrağıyla kamufle edildiği ortaya çıktı.

Bingöl Valisi Yavuz Selim Köşger ve İl Emniyet Müdürü Süleyman Pamuk, Bingöl Devlet Hastanesi’nde tedavileri süren yaralı polisleri ziyaret etti.

"TÜRK BAYRAĞI İLE KAMUFLE ETMİŞLER"
Hastane çıkışı gazetecilere açıklamalarda bulunan Vali Köşger, “Bugün havaalanı nöbetinden dönen çevik kuvvet ekimizin zırhlı servis aracına yol kenarına park edilmiş bir aracın patlatılmasıyla menfur saldırıyı gerçekleştirdi. Saldırıda kullanılan aracı, kapısı açık, arkasına Türk bayrağı asarak kamufle etmişler” dedi.

Saldırıda yüklü miktarda patlayıcı kullanıldığını belirten Vali Köşger, şunları söyledi: "Patlamanın şiddetine bakıldığında çok yüklü miktarda patlayıcı madde kullandıkları görülüyor. Şu ana kadar 6 polisin şehit oldu, 4 polisimiz de yaralandı. Yaralı polislerimizden durumu ağır olan 2 polisimizi helikopterle Elazığ’a sevk ettik. Burada olan polislerimizden birisi ağır yaralı, diğeri ise hafif yaralı. Patlamanın miktarıyla ilgili gerekli çalışmalar yapılıyor. Bomba uzmanlarımız ve olay inceleme ekiplerimiz şuanda incelemelerini sürdürüyorlar.”

Bu haber toplam 1060 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri