Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Teröristler Nusaybin’in altını köstebek yuvasına çevirdi

03.06.2016 11:55
Terör örgütü PKK'ya yönelik operasyonun sürdüğü Mardin'in Nusaybin ilçesinde teröristlerce kazılan tüneller imha edildi.

Nusaybin'de bölücü terör örgütü mensuplarınca açılan çukurların kapatılması, kurulan barikatların kaldırılması, tuzaklanan patlayıcıların imhası ve kamu düzeninin yeniden tesis edilmesine yönelik 14 Mart'ta başlatılan ve Türk Silahlı Kuvvetleri ile emniyet unsurlarınca yürütülen "Atmaca-7 Operasyonu"nda sona gelindi.

Güvenlik güçleri, az sayıdaki teröristi Fırat ve Abdulkadir Paşa mahallelerinde sıkıştırdı.

Teröristlerden temizlenen mahallelerde ise tuzaklanan el yapımı patlayıcılara karşı arama tarama yapan güvenlik güçleri, terör örgütü mensuplarınca yer değiştirmek için kazılan tünelleri ortaya çıkardı.

Teröristler Nusaybin’in altını köstebek yuvasına çevirdi

1,5 METRE YÜKSEKLİĞİNDE, 50 METRE UZUNLUĞUNDA

Fırat Mahallesi'nin teröristlerden temizlenen bölümünde bir evden başka bir eve doğru kazılan, bazı kısımları 1,5 metre yüksekliğinde ve yaklaşık 50 metre uzunluğundaki tünel, güvenlik güçlerince imha edildi.

Teröristler Nusaybin’in altını köstebek yuvasına çevirdi

Dicle Mahallesi'nde ise bir evin salonunda açılan tünelin, sokağın altından başka bir evin girişine bağlandığı belirlendi.

Tünelleri imha eden güvenlik güçleri, ilçede bunlara benzer onlarca tünel bulunduğunu, terör örgütü mensuplarının bu tünelleri bir evden diğerine geçmek ve operasyon birliklerine arkadan pusu kurmak için kullandığını belirtti.

Teröristlere ait tünellerin görüntüleri yayınlandı VİDEO

Bu haber toplam 1766 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri