Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Teröristsever Birgün, polise ateş eden MLKP'li teröristleri de savundu

24.12.2015 14:50
Sol tandanslı terör örgütlerinin bülteni gibi yayın yapan ve gazete olduğu iddia edilen Birgün, polislere ateş açarak 4 polisi yaralayan ve çatışmada öldürülen MLKP'li kızıl teröristlerin "infaz" edildiğini yazdı. İhanet bülteni Birgün'ün, haberinde terör

MLKP'li teröristleri aklama çabasındaki haberine "İnfaz doğrulandı" başlığını atan Birgün, 4 polisi yaralayan ve çıkan çatışmada öldürülen teröristlerin ön otopsi raporunun içeriğine yer verdi.

DHKP-C'NİN HUKUK BÜROSU

Kızıl terör örgütü DHKP-C'nin hukuk ayağı gibi çalışan "Ezilenlerin Hukuk Bürosu"ndan Özlem Gümüştaş adlı avukat  görünümlü şahsın ifadelerine yer verilen haberde polislere kurşun sıkan teröristlerden Yeliz Erbay’ın kafasından 5 mermi girdiği belirtildi. Polislere saldırırken öldürülen bir diğer terörist Şirin Öter’in ise bedeninde, sol şakağında bir mermi, göğüs bölgesinde 6, karın bölgesinde 1, cinsel organında da 2 mermi giriş-çıkışı olduğu söylendi.

Teröristlerin etkisiz hale getirilmesini adeta "suç" unsuruymuş gibi yansıtan terör yanlısı haberde 4 polisin teröristler tarafından yaralandığı bilgisininin doğruladığına da yer verildi.

Teröristsevici gazete Birgün'ün "ihanet özgürlüğü"nü kullandığı haberde yüzü kızıl maskelerle örtülü teröristlerin ön saflarda yer aldığı cenaze töreninin ayrıntılarına da değinildi. 

YARGI POLİSE KURŞUN SIKANLARIN DESTEKÇİLERİNE NEDEN SESSİZ?

Polise kurşun sıkan teröristleri cici göstererek terör gazeteciliği yapan Birgün hakkında adli mercilerin ne zamana kadar sessiz kalacağı merak konusu.

www.yeniakit.com.tr

Bu haber toplam 1258 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri