Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Teröristten itiraf: Darmadağın olduk

02.09.2011 08:50
Terör Örgütü PKK'nın sözde İstanbul bölge sorumlusundan ele geçirilen rapor, itiraflarla dolu. İlk itiraf operasyonlarla ilgili.

Bugün TV'nin haberine göreİstanbulEmniyeti Terörle Mücadele ekiplerinin yaptığı operasyonlar, örgütü şehir merkezlerinde dağılma noktasına getirdi. Esenler'de bir örgüt evinde ele geçirilen rapor ailelerin çocuklarını örgütten uzak tuttuğunu ortaya koyuyor.

Örgütün bölge sorumlusu olduğu belirtilen teröristin üstlerine yazdığı raporun özeti bu: Operasyonlar yüzünden "Darmadağın olduk" ve eylem yaptıracak "eleman bulamıyoruz."

Terör örgütüyle ilgili bilgiler bu kadarla da sınırlı değil. İstihbari bilgilere göre örgütte Suriye asıllı terörist Fehman Hüseyin'den ciddi rahatsızlık var. Bazı bölgelerde ondan gelen talimatlar yerine getirilmiyor.

Bugün'ün haberine göre istihbarat çalışmalarıyla, turizmi sabote etmek için Antalya ve İzmir'de düzenlenen son saldırıların talimatını da Fehman Hüseyin'in verdiği anlaşıldı.İstihbarat birimleri terörist başlarından Fehman Hüseyin'in telsiz konuşmalarını da tespit etti.Terörörgütü üyelerine tehditler savurduğu belirlenen Hüseyin'in örgütün başına geçmek için eylemleri arttırmak istediği tespit edildi.

Bu çerçevede terör örgütünün son dönemde Polis ve Özel Harekat timlerine karşı silahlı timler kurduğu bu timlerin de Doğu ve Orta Karadeniz'e yönlendirildiği ileri sürülüyor.
 

Bu haber toplam 2026 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri