Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Terörle Mücadelede 'WANTED' Dönemi

07.10.2011 08:31
Hükümet, terör örgütü PKK'yı bitirecek yeni formülü buldu. Terörle mücadelede ABD'deki gibi 'wanted' dönemi başlayacak.

Taslak bu haliyle onaylanır, yürürlüğe girerse terörle mücadelede ABD'deki gibi 'wanted' dönemi başlayacak. İçişleri Bakanlığı bünyesinde 'ödül komisyonu' kurulacak. İhbar üzerine bir teröristi yakalayan kolluk birimi, ödül için komisyona öneride bulunacak. Komisyon ihbarcıya ödül verilip verilmeyeceğini kararlaştıracak.

MÜSTEŞAR MAAŞIYLA ORANTILI

Terör örgütü üyelerinin yakalanması ya da kimliklerinin deşifresini sağlayan ihbarcılara, en yüksek devlet memuru olan Başbakanlık Müsteşarı'nın maaşının katları oranında ödülverilecek. Verdiği bilgilerle bir örgüt üyesinin yakalanmasını sağlayanlar daha az ödül alırken bir terör eylemini failini, örgüt yöneticisini yakalatan daha fazla para alacak.

ÖNCEDEN İLAN EDİLEBİLİR

Lider kadroda yer alanları yakalatana verilecek ödülün ise üst sınırı yok. Komisyon belirleyecek. Komisyon, bu ödülü önceden belirleyip ilan edebilecek. Örneğin Karayılan'ın başına yüzbinlerce lira ödül koyabilecek ve ödülü Karayılan yakalanmadan önce duyurabilecek.

MEMURA PARA YOK

Terörist yakalatan ihbarcının kimliği can güvenliğini sağlamak için kesinlikle gizli tutulacak. Ödül mekanizmasından, hiçbir kamu görevlisi yararlanamayacak.
 

Bu haber toplam 1418 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri