Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

TESK'den 'Torba Kanunu' kitapçığı

28.03.2011 13:51
TESK yüzlerce sayfadan oluşan Torba Kanun’u anlaşılır hale getirmek amacıyla kitapçık hazırladı. Torba Kanun Kitapçığı, TESK tarafından 82 birlik ve 13 federasyon ve aracılığıyla 3 bin 123 odaya ulaştırıldı.

TESK Başkanı Bendevi Palandöken yaptığı yazılı açıklamada, 6111 sayılı kanun ile ilgili TESK olarak el kitapçığı hazırlatıldığını bildirdi. İlgili kanunun esnaf ve sanatkarın çözülmesi gereken en önemli sorunlardan ikisini oluşturan, birikmiş vergi ve sosyal güvenlik prim borçlarının ödenmesi konusunda faiz ve gecikme zamlarının ortadan kaldırılarak, sadece yıllara göre enflasyon oranında fark ilave edilerek borçları 36 aya kadar taksitlendiren bir ödeme sistemi getirdiğini vurgulayan Palandöken, “Bu kanunun, camiamız mensuplarını mutlu kıldığını ve onlara rahat bir nefes aldıracağını düşünüyorum” dedi.

-“HER TÜRLÜ SORUYA ÖRNEKLİ CEVAP VERİLİYOR”-

Yıllardan beri ısrarla borç yapılandırmasını istediklerini de kaydeden Palandöken şu açıklamalarda bulundu:

“Böyle bir yasal düzenlemeyi biraz gecikmeli de olsa, düşünceden uygulamaya geçiren hükümetimize, desteklerini esirgemeyen muhalefet partilerimize teşkilatım adına minnettarım. Kanunun uygulanmasına ilişkin tebliğler ve yüzlerce sayfadan oluşan torba kanunun anlaşılır ve açıklayıcı olması için TESK olarak hazırladığımız rehberi, 82 Birlik ve 13 Federasyonumuza ve aracılıkları ile 3 bin 123 odamıza ulaştırdık. Kitap hazırlanırken kullanımı kolaylaştırmak, gereken bilgiye hızlı, rahat ve pratik olarak ulaşmak içinde bölümlere ayrılmıştır. Kitapçık, teşkilatımızı en çok ilgilendiren konuları kapsayan örneklerle donatılmıştır. Ekler bölümünde başvuru dilekçelerine yer verilerek esnafımıza kolaylık sağlanmıştır.”

Bu haber toplam 2082 defa okunmuştur

Etiket(ler): , , , , ,

DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri