Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

TESLİM OLAN PKK'LIDAN BDP-PKK İTİRAFI

30.08.2012 12:13
BDP'li vekiller ile PKK'lıların kucaklaşmasının planlı bir eylem olduğu ortaya çıktı. İşte o buluşmada gözcülük yapan PKK'lının itirafları

BDP’lilerin, PKK’lılarla buluşmasında bulunan ve daha sonra teslim olan terörist H.K, “BDP’lilerin o gün geleceğini biliyorduk. Saç tarayıp, tıraş olup onları karşıladık” dedi.

Kamuoyunda büyük tepkiye neden olan PKK’lı teröristlerle BDP’li milletvekillerinin kucaklaşmasının planlı bir eylem olduğu ortaya çıktı.

Buluşma sırasında hakim tepelerden birinde gözcülük yapan H.K. isimli teröristin geçtiğimiz hafta örgütten kaçarak jandarmaya teslim olduğu ve etkin pişmanlık yasasında faydalandığı öğrenildi.

Örgütten kaçarak jandarmaya teslim olan H.K. isimli terörist olayın yol kesme değil planlı buluşma olduğunu itiraf etti. Etkin pişmanlık yasasından faydalanmak isteyen H.K. 18 Ağustos günü Hakkari-Şemdinli karayolundaki yol kesme eylemi olduğunu da söyledi.

Gazeteciler olduğunu biliyorduk

Eylemde gözcü olduğunu anlatan H.K., “O gün BDP milletvekillerinin köyleri ziyaret etmek için geleceğini ve yanlarında çok sayıda gazetecinin bulunduğunu biliyorduk. Ciger Kod isimli bölge sorumlusunun isteğiyle o sabah herkes yıkandı. Temiz kıyafetler giydi. Bazı arkadaşlarımız traş oldu, bayanlar da saçlarını tarayıp, süslendi” dedi.

Yol kesme olayından önce köylerin içinden geçtiklerini anlatan H.K., “Köylüler, ‘Bugün BDP’li vekiller gelecek’ dediğinde Ciger kod adlı arkadaş, ‘Haberimiz var. Biz de onları karşılamaya gidiyoruz’ şeklinde cevap verdi” ifadelerini kullandı.

Star 

Bu haber toplam 1806 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri