Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Teslim olan PKK'lıdan korkunç itiraf

25.09.2011 15:38
Terör örgütü PKK'nın son kaos planını, teslim olan bir PKK'lı deşifre etti.
PKK'nın önceki gün Bingöl-Elazığ kara yolu üzerindeki Kurudere Mahallesi mevkiinde bir menfez altında daha önce yerleştirdiği ve patlatılmak üzere tuzaklanmış 4 adet 125 kilogramlık potasyum nitrat ile 1.3 kilogram C-4 patlayıcı madde ile büyük bir kaosa hazırlık yaptığı ortaya çıktı.

Terör örgütünün kaos planı, 21 Eylül'de PKK'nın dağ kadrosundan kaçan bir örgüt mensubunun güvenlik güçlerine teslim olmasının ardından verdiği ifadeyle anlaşıldı. Bingöl Emniyet Müdürlüğü ve Jandarma Komutanlığı, teslim olan PKK'lının verdiği bilgilere göre kaos planı şöyle gelişiyor:

PKK önceden Kurudere Mahallesi'nde menfez altına yerleştirdiği 125 kilogram bombayı patlattıktan sonra, bölgeye yakın bir alanda bulunan Bilaloğlu Jandarma Karakolu'ndan takviyeye gelenlere de birçok koldan saldırarak daha ağır kayıp verdirmeyi planlıyordu. Bölgede Skorsky helikopterlerin saldırı yerine gelme ihtimalini de hesaplayan PKK'lılar, helikopterlerin bölgede iniş alanlarını da tespit ederek iniş sırasında saldırı planladığı ortaya çıktı. Patlamanın yapıldığı alandaki yaralıları almak için gelecek güvenlik güçlerine roket ve uzun namlulu silahlarla saldırının planda yer aldığı, yaralıların hastaneye kaldırılması halinde burada da büyük bir felaketin yaşanacağı bilgisi yer alıyor.Terörörgütünün, eş zamanlı saldırı ile kaos oluşturup olay yerinden hem hızlı kaçmayı hem de ses getirecek bir eylem gerçekleştirmeyi, vali ve komutanların da eylemin en son aşamasında hedef alındığı öğrenildi. PKK'lının ifadelerine göre; 125 kilogramlık bombanın patlatılmasının ardından yaralanacak kişilerin Bingöl Devlet Hastanesi'ne kaldırılmalarından sonra yaralıların durumunu sormaya gelecek vali ya da üst düzey komutanlara da burada bir saldırı gerçekleştirilecekti.

Teröristin itirafları doğrultusunda bölgede başlatılan operasyonlar devam ediyor.


 

Bu haber toplam 1540 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri