Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Tetikçi Hasan Cemal

20.08.2015 00:47
Bir dönem Milliyet'te yazan Hasan Cemal'de son dönemlerde yaşanan 180 derecelik değişim ağızları açıkta bırakıyor. 99'da PKK elebaşı Abdullah Öcalan'ın yakalanarak Türkiye'ye getirildiği günlerde TSK ve dönemin başbakanı Bülent Ecevit'i öve öve bitiremeye

70'lerde sola eğilimli darbeci 80'lerde darbe şakşakçısı 90'larda orta yolcu ve 2000'li yıllarda AB yanlısı çizgisiyle dikkatlerden kaçmayan Hasan Cemal gazetecilik hayatı boyunca renkli bir portreye sahip oldu. Şimdi de terör örgütüPKK'nın medayadaki tetikçiliğine soyunan Hasan Cemal, Yeni Türkiye'nin yoluna taş koymaya çalışan isimlerin başında geliyor. Yıllarca Doğan Medya'da yazan ve darbecilerin kalemşorlüğünü yapan Hasan Cemal, askeri vesayetin ortadan kalkması sonrasında bu kez rotasını bölücü terör örgütünün merkez üssü olan Kandil'e çevirdi.

AZILI BİR ERDOĞAN DÜŞMANI

Demirören'in Milliyet'i satın almasından sonra kapıya koyduğu ilk isimlerden birisi olan Hasan Cemal o günden beri azılı bir Erdoğan düşmanı haline geldi. Erdoğan'ın ak dediğine kara diyen bir çizgide gazetecilik yaşantısını sürdüren Hasan Cemal sadece dışardaki AK Parti düşmanlarıyla değil içerdekilerle de sıkı fıkı bir ilişki içerisinde. Hatta bu Erdoğan düşmanlığı kendisi hakkında dinleme kararı çıkartan Paralel Yapı ile bile yakın bir ilişki içerisine girecek kadar gözlerini kör etti Hasan Cemal'in.

GAZETECİLİK DEĞİL TETİKÇİLİK YAPIYOR

Amacı gazetecilik yapmak değil karalamak, iftira atmak ve hedef göstermek olan Hasan Cemal, yıllardır düdüğü arpayı verene göre çalıyor. Onlarca yıl askeri vesayetin kapısında bekçilik yapan Hasan Cemal en son Kandil'de Karayılan ve Bayık'la kol kola ve kucak kucağa objektiflere takıldı. Hasan Cemal'in köşe yazarlığı serüveni o kadar değişkenlik arz ediyor ki bu durum tabloyu net bir şekilde görebilenlerin midesini bulandırıyor.

ESKİ TÜRKİYE SEVDALISI

Şimdilerde Kandil'de PKK militanlarına boncuk dağıtmakla meşgul olan Hasan Cemal'in bundan 16 yıl önce yazdığı bir yazı yaşadığı değişim gözler önüne seriyor. Bugün Kandil kamplarında kol kola gezdiklerine 16 yıl önce yazdığı bir köşe yazısıyla sayıp söven Hasan Cemal eski Türkiye'nin önemli figürlerinden birisi olduğunu bir kez daha kanıtlıyor.

a haber

Bu haber toplam 1748 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri