Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Tetikçi Sahnede

29.11.2013 11:31
Son aylarda “Cemaatin tetikçisi” gibi yayınlar yapan, “Erdoğan ve Hükümet’i yıpratma” gibi bir görev üstlenen Taraf Gazetesi; dün de, Hükümeti bir “MGK kararı” ile vurmaya çalıştı...

Ergenekon Terör Örgütü deşifre eden ve davada tanık olarak ifade veren gazeteci-yazar Zihni Çakır, Taraf Gazetesi’nin önceki gün yayınlanan “Fethullah Gülen’i bitirme kararı 2004’te MGK’da alındı” başlıklı sürmanşet haber hakkında çarpıcı açıklamada bulundu.

“İKTİDARI ARKADAN HANÇERLİYORLAR”

Zihni Çakır, Taraf Gazetesi’nin operasyonel haberinin yok hükmünde olduğunu belirterek, “İktidarın geride kalan 10 yılda Cemaatin okullarından bu okulların faaliyetlerine ve hatta Cemaatin ekonomik ve sosyal aktivitelerine her türlü desteği verdiği biline biline bugün böyle bir manipülasyonla iktidarın meşruiyetini tartışmaya açmak tek kelimeyle nankörlük ve sırtından hançerlemektir” dedi. Çakır, “Zira iktidar ne o tavsiye niteliğindeki kararları Bakanlar Kurulu’na getirmiştir ne de bu yönde yasal bir çalışmaya meyletmiştir tam aksi iktidar her zaman Cemaate olan desteğini eylem ve söylemleriyle ortaya koymuştur” ifadelerini kullandı

CEMAATİ BİTİRMEK İSTEYEN GÜLEN’İN 25 OKULUNUN KAPANMAMASI İÇİN KAZAKİSTAN’A GİDER Mİ?

Bilindiği gibi Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın 2 yıl önce (2011 yılında) Kazakistan’da kapatılması gündemde olan Fethullah Gülen’e ait 25 okulun kapatılmaması için Kazak Başbakanı ile görüşmüştü.

Rotterdam İslam Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Akgündüz, Başbakan Erdoğan’ın, Kazakistan’daki okulların kapanmaması için ilgilendiğine bizzat şahid olmuş. Prof. Dr. Akgündüz, “İki sene evvel Kazakistan’a gidecektim ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ile karşılaştım. Kısa sohbetten sonra bu ziyaretimi öğrenince, ben de ‘sizden evvel gideceğim’ dedi. Sebebini sordum ve beni hayrete düşüren şu cevabı verdi: ‘Hocam! Putin’in etkisiyle Kazakistan’daki 25 okulumuza baskılar başladı. Kazakistan Başbakanı imanlı bir genç ve yakın arkadaşım. Bu meseleyi halletmek için gidiyorum.’ Şimdi soruyorum: 100 yıllık tarihimiz içinde benzeri bir hadiseyi Merhum Turgut Özal’ın bazı hizmetleri dışında söylemek mümkün mü?” ifadelerini kullandı

ERGENEKON’LA MÜCADELE SÜRECİNDEN DAHA MEŞAKKATLİ SÜREÇ”

Zihni Çakır, Türkiye’nin Ergenekon ve türevleri ile verdiği mücadele sürecinden daha meşakkatli bir süreci yaşayacağını defalarca dile getirdiğini belirterek, “Askeri vesayet ve oligarşik bürokrasiyle mücadele sürecinden daha çetin bir mücadele sürecinin Cemaat’in temellerini attığı vesayet düzeniyle mücadelede yaşanacağına ısrarla dikkat çekmiştim. Zannederim tarih bir kez daha Taraf Gazetesi’nin Cemaati Bitirme Planı başlığıyla yer alan ve 2004 yılındaki bir MGK Toplantı kararını sürmanşetinden yayınlamasıyla beni haklı çıkardı” ifadelerini kullandı.

BAŞBAKANLIK KORUMA MÜDÜRLÜĞÜ BİLE CEMAATE YAKIN İSİMLERE TESLİM EDİLDİ”

Zihni Çakır, şunları söyledi:

“Bu haberle son yılların en büyük operasyonuna imza atan Taraf Gazetesi’ne hakim güçleri, kendilerine şu soruların sorulacağını mı düşünmedi acaba?

AK Parti’nin Cemaati Bitirme Planı olduğu için mi bu iktidar Emniyet İstihbarat, yüksek yargı, Sayıştay denetim mekanizmasındaki bürokratlar, mülki idare gibi kritik noktalarda Cemaat Kültürü ile devşirilmiş isimleri çok önemli görevlere atadı, Başbakanlık Koruma Müdürlüğü bile Cemaate yakın isimlere teslim edildi?

AK Parti’nin Cemaati Bitirme Planı olduğu için mi Cemaatin devletteki etkinliği neredeyse devletin anahtarını teslim alma noktasına geldi?

DÖNEMİN KOMUTA KADEMESİNİN TALİMATIYLA AK PARTİ’YE KAPATMA DÂVÂSI AÇILDI

Çok daha önemlisi AK Parti’nin Cemaati Bitirme Planı olduğu için mi dönemin komuta kademesinin talimatıyla AK Parti’ye kapatma davası açıldı?

Bu soruları daha sıralamak mümkünken Taraf üzerinden yapılan operasyonun toplum nezdinde karşılık bulması mümkün olabilir mi?

SİYASİ İKTİDAR DESTEĞİ DEVŞİRME PEŞİNDE MİYDİ?

Benim asıl merak ettiğim ne biliyor musunuz! Geçmişte AK Parti ve Gülen’ı Bitirme Planı manşetleriyle TSK’da büyük bir tasfiye operasyonunun fitilini ateşleyen Taraf Gazetesi, o dönem AK Parti’yi o plana monte ederken yeni bir vesayetin önünü açacak Tasfiye Planı’na siyasi iktidar desteği devşirme peşinde miydi?

Dahası 2003’deki Plan Semineri adı altındaki eylem tutanaklarını bavulla Taraf Gazetesi ve Mehmet Baransu’ye teslim eden “NATO yarbayı” 2004’deki bu planı da zamanı geldiğinde yayınlanmak üzere mi teslim etti?

DERİN OPERASYON

Zihni Çakır, Taraf Gazetesi ile Cemaat arasındaki Okyanus ötesi ilişkinin bulunduğunu savunarak, “Taraf Gazetesi’nin 2012 yılında Alper Görmüş imzasıyla yayınladığı bir bilgiyi yani 2004’deki o MGK Toplantı kararını bugün sürmanşetine taşıması derin bir operasyondan başka bir anlam taşımaz. Benim bilhassa Cemaat çevrelerinde büyük tepki çeken ‘kavganın asıl sebebi dershaneler değil, cemaatin tabanına kabul ettirmesi çok zor olan yeni siyasal ittifakını meşru kılmak için dershaneleri bahane etmek’ şeklindeki tespitim Taraf aracılığıyla başlatılan operasyonla teyid edilmiş oldu” dedi.

“NANKÖRLÜK VE SIRTINDAN HANÇERLEMEK”

Zihni Çakır, sözlerine şöyle devam etti:

“2004’ten bu yana geçen yaklaşık 10 yıl içerisinde başta İstanbul olmak üzere birçok şehirde, AK Partili belediyelerin Cemaat okullarına çeşitli plan tadilatlarıyla arsa üretip rayiç “toplum yararı gözeterek” bedellerin çok altında fiyatlarla tahsis ettiğini göz önünde bulundurduğunuzda bile Taraf’ın bu operasyonel haberi yok hükmüne düşmektedir. İktidarın geride kalan 10 yılda Cemaatin okullarından bu okulların faaliyetlerine ve hatta Cemaatin ekonomik ve sosyal aktivitelerine her türlü desteği verdiği biline biline bugün böyle bir manipülasyonla iktidarın meşruiyetini tartışmaya açmak tek kelimeyle nankörlük ve sırtından hançerlemektir.”

YENİ AKİT

Bu haber toplam 1508 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri