Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

TFF O SKANDALI DÜZELTTİ!

23.03.2013 22:55
Türkiye Futbol Federasyonu (TFF), internet sitesinde FIFA U20 Dünya Kupası Şehir Logoları başlığıyla yer alan Ayasofya Kilisesi ifadesi Ayasofya Müzesi olarak değiştirdi.

Türkiye’de 21 Haziran-13 Temmuz 2013 tarihleri arasında düzenlenecek FIFA U20 Dünya Kupası öncesi karşılaşmaların oynanacağı şehirleri dünyaya tanıtmak amacıyla hazırlanan logoların basına tanıtımında yaşanan skandalda yeni bir gelişme yaşandı.

İstanbul için hazırlanan logonun tanıtımında Ayasofya Cami’nin Ayasofya Kilisesi olarak lanse edilmesinin ardından Türkiye Futbol Federasyonu’nun (TFF)  internet sitesinde düzeltme yapıldı.

MilliGazetenin Haberinin ardından site de ‘FIFA U20 Dünya Kupası Şehir Logoları’ başlığı altında yer alan haberde geçen ‘Ayasofya Kilisesi’ ifadesi ‘Ayasofya Müzesi’ olarak değiştirildi. Federasyon MilliGazeteye ilgili açıklama yapmaktan ve gazetenin sorularını cevaplanmaktan çekinerek, internet sitesinde düzeltme yaparak skandalı geçiştirmeye çalıştı.

Buna karşılık Konuyla ilgili yapılan televizyon, ve radyo programlarında, Ayasofya Camii kilise olarak yer aldı. Federasyonun sayfasından ve basına geçtiği bültenden alıntı yapan internet siteleri ve gazetelerde de Ayasofya Camii  kilise olarak yazıldı.

Böylelikle İstanbul’u dünyaya tanıtmak için hazırlanan logoda Ayasofya camii dünyaya kilise olarak tanıtılmış oldu.

 

Kaynak:
Bu haber toplam 2316 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri