Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

TFF Tahkim Kurulu Fatih Terim'in cezasını onadı

02.03.2013 01:42
TFF Tahkim Kurulu, PFDK tarafından Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim'e verilen 3 resmi müsabakada soyunma odasına ve yedek kulübesine giriş yasağı ile 30 bin lira para cezasını onadı.

 

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Tahkim Kurulu, Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu (PFDK) tarafından Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim ile antrenör Hasan Şaş'a verilen cezaları onadı.


 
Tahkim Kurulu'nun bugün gerçekleştirdiği olağanüstü toplantıda, PFDK tarafından dün verilen bazı kararlar görüşülürken, Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim'in 3 resmi müsabakada soyunma odasına ve yedek kulübesine giriş yasağı ile 30 bin lira, antrenör Hasan Şaş'ın ise 1 resmi müsabakada soyunda odasına ve yedek kulübesine giriş yasağı ile 10 bin lira para cezalarının onandığı duyuruldu.
 
Öte yandan, cezaların ertelenmesine yönelik taleplerin de reddedildiği ifade edildi.
 
-Sancak Kaplan'ın cezası ertelendi-
 
Tahkim Kurulu, Fenerbahçe-Kasımpaşa maçı sonrası sportmenliğe aykırı açıklamaları nedeniyle PFDK tarafından 1 maç ve 10 bin lira para cezası verilen Kasımpaşalı futbolcu Sancak Kaplan'ın 1 maç cezasını 1 yıl süreyle erteledi.
 
Verilen 'müsabakadan men' ceza tipinin ertelenebilir cezalardan olması, futbolcunun tekerrür etmiş disiplin ihlalinin bulunmaması, eyleminden duyduğu pişmanlığı ifade etmiş olması ve cezanın alt sınırdan tayin edilmiş olması nedeniyle, 1 resmi müsabakadan men cezasının 1 yıl süreyle ertelenmesine oy birliği ile karar verildiği aktarıldı.
 

Bu haber toplam 1550 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri