Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

TFF yabancı kontenjanı kararını verdi

06.07.2013 02:08
Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) yabancı kontenjanıyla ilgili kararını verdi

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF), İstinye'deki binasında yönetim kurulu toplantısı gerçekleştirdi.

6+0+4'E DEVAM GS'NİN ÖNERİSİNE RET

Bu toplantıda, külüplerin yabancı kontenjanıyla ilgili "6+2+2" talebini kabul etmeyen TFF, "6+0+4" ile yola devam kararını verdi. G.Saray'ın AB oyuncusu statüsü teklifi geri çevrildi.

Yıldırım Demirören, TFF'nin İstinye'deki binasında gerçekleştirilen yönetim kurulu toplantısının ardından basın toplantısı düzenleyecek. Yıldırım Demirören, bu basın toplantısında TFF'nin aldığı "6+0+4" ile yola devam kararını açıklayacak.

İSTİFA ETMEYECEĞİM

İstifa etmeyeceğini belirten Demirören, "Sonuna kadar görevimin başındayım"dedi. Kulüpler Birliği'nin 17 üyesi, yabancı oyuncu kontenjanının geçen sezon olduğu gibi "6+2+2" olarak değiştirilmesi yönünde görüş birliğine varmıştı.

Demirören şöyle devam etti;

"Mehmet Ali Aydınlar ayrılırken bana 'UEFA ne derse desin... Ne puan silinecek ne de küme düşme olacak' dedi. UEFA Disiplin Kurulu iki kulübümüze ceza verdik. Belge isterlerse veririz. Bunun dışında yapabileceğimiz bir şey yok. Her koyun kendi bacağından asılır, kulüpler cezalarını çekerler. Ama kararların adil olması lazım. UEFA'dan takımlarımıza adil bir karar çıkmazsa elbette biz de tepkimizi gösteririz. Federasyonumuz geçmişteki gibi gidip el öpmez."

GALATASARAY'IN AB ÖNERİSİ

Sayın Aysal'la konuştuk. Ben Aysal'a destek olacağımızı da söyledim ama kararın değiştiği zaman Tahkim'e gideceğini de söyledim. Hukukçularımızla yaptığımız konuşmalarda da her detayını konuştuk ve bu kararı verdik. Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi'ne gidebilir. Bu konuda bir şey söyleyemem.

Bu haber toplam 1898 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri