Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

TFF'den çok önemli karar!

30.08.2014 12:25
TFF Başkanı Yıldırım Demirören, Göksel Gümüşda ve Fatih Terim açıklamalarda bulunuyor.

Türkiye Futbol Federasyonu, 2014-2015 sezonunu ''Süleyman Seba Sezonu'' olarak isimlendirdi.

Demirören'in açıklamaları;

- Şiddeti körükleyenlerin aramızda barnıamayacağı bir dönem başlatıyoruz. .Bunlardan futbolu arındırmak için herşeyi yapıyoruz. Eskiş kırgınlıkları güğndemde tutarak ortamı körükleyen bazı yöneticilere sesleniyorum. Maçlardan önce taraftarı galeyena getirecek açıklamalar yapmadan önce 1 değil 3 kez düşünün. Çoluk çocuk milyonlarca insana hitap ettiğinizi unutmayın

- Maç kaybedin, kupa kaybedin ama asla kendinizi kaybetmeyin.

- Hakimlerimiz, saycılarımız, emniyet müdürlerimiz... lütfen bu yasalar için gerekeni yapın. Hakaret ve küfür edenlere gerekenlere cezaları verin. Sahaya inip futbolcuya tekme atacak cesareti bulanlara gereken cezaları verin.

- Reyting ve tiraj uğruna kötü örneklere sayfalarınıza yer vermeyin. Barışın ve kardeşliğin, bizi insan yapan değerlerin takipçisi olun.

-Yeni haksızlıklara vesile olmayın. Yıldızları sayarken birbirinizi saymayı unutmayın. Federasyon olarka tüm bunlar ışığında gerekli somut gririşimleri yapacaığımızı futbol kamuoyuna bir kez daha duyurmak istiyoruz.

- E-Bilet sistemi bunların sözde kalmayacağının kanıtıdır. Bu konuda duygu ve tavır kirliğliği yaratmamak için

- Bunun için futbolumuzu Süleyman Seba'ya adamaya karar verdik. Başken iken efendiliği ile hepimize örnek oldu. Vefatıyla da hepimizin biraraya geleceğini gösterdi.

Bu haber toplam 1334 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri