Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Esed'in Türkiye planı deşifre oldu

23.08.2012 19:13
The Guardian gazetesi Beşşar Esed'in Türkiye'ye oynayacağı bir oyunu olduğunu idda etti.

The Guardian'dan ilginç iddia: Esed, Türkiye'yi kışkırtarak Suriye'yi vurmasını hedefliyor. Bunu başarırsa, halk desteğinin artacağına inanıyor...

Suriye'de süren iç savaş, 18. ayına girdi... Beşar Esed, koltuğunu bırakmamak için halkını katlederken, İngilizler'in önemli gazetesi The Guardian ilginç bir iddiada bulundu. Suriye olaylarının Türkiye'deki PKK saldırılarıyla bağlantısına dair iddiaları konu edinen The Guardian gazetesinin başyazısında "Bazı savaşlar bitmez" denildi.

ESED ŞANS PEŞİNDE

Başyazıda "Esed, Kürt bölgelerindeki güçlerini geri çekti. Türkiye, Esed'in buralara PKK'yı çağırdığını iddia ediyor. Ankara, Gaziantep'te düzenlenen saldırı nedeniyle PKK ve Suriye istihbaratı El Muhâberat'ı suçluyor. Türkiye sınırındaki Azaz kasabasındaki bombardımanda 40 sivilin öldüğü hatırlandığında, şu kesin: Esed, Türkiye'yi müdahaleye kışkırtmak için elinden gelen her şeyi yapıyor. Bunu başarırsa, Suriye'deki vatanseverleri kendi safhına çekeceğine inanan Esed, bu konuda tüm şansını deneyecek. Ancak Türkiye, bu durumun farkında ve atacağı adımları özenle seçiyor" denildi.


 

Bu haber toplam 6494 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri