Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

THY Şampiyonlar Ligi'nde finale çıktı

02.05.2013 22:12
THY, Almanya Birinci Futbol Ligi (Bundesliga) kulüplerinden Borussia Dortmund ile sponsorluk sözleşmesi imzaladı

Türk Hava Yolları (THY), Almanya  Birinci Futbol Ligi (Bundesliga) kulüplerinden Borussia Dortmund ile sponsorluk  sözleşmesi imzaladı.
         THY Genel Müdürü Temel Kotil ve Borussia Dortmund Üst Yöneticisi (CEO)  Hans-Joachim Watzke, sözleşmenin imzalanmasının ardından, Signal Iduna Park  Stadı’nda basın toplantısı düzenledi.


         THY Genel Müdürü Kotil, burada yaptığı konuşmada, Borussia Dortmund ile  işbirliği yapmalarının kendileri için çok önemli olduğunu, THY ve Dortmund’un çok  hızlı büyüyerek dünyanın önemli markaları haline geldiklerini belirtti.
         Her futbol takımının, her havayolu şirketinin fiziksel alt yapıya sahip  olabileceğini ancak burada bir farkın bulunduğunu vurgulayan Kotil, "Biz karar  verdiğimiz her şeyi yaparız. Karar verdikten sonra ne gerekiyorsa hepsini yerine  getirerek sonuç alırız. Tüm kaynaklarımızı planlı kullanırız, hiçbirini israf  etmeyiz. Bizim yolcumuz müşterimiz değil, misafirimizdir. Her şey bunun etrafında  dolanır. Önümüzdeki yüzyıl boyunca dünyanın en iyi havayolu, en büyük havayolu  olmaya karar verdik" diye konuştu.
         Kotil, Watzke’nin de "bu yüzyıl içinde en iyi takım olacaklarını"  söylediğini aktardı.
         THY olarak, bu işbirliğinden yarar sağlayacaklarını ifade eden Kotil, son  10 yılda THY’nın kendisiyle rekabet ettiğini söyledi.
         İşbirliğinin, 3 yıl geçerli olacağını kaydeden Kotil, Borussia  Dortmund’dan öğrenecekleri şeylerin bulunduğunu, kendilerinin kulübün  markalaşmasına destek olacaklarını vurguladı.
         THY’nin Dortmund Havalanı’na uçup uçmayacağı sorusuna da Kotil, "bu  konuda çalışmaya başladıkları ancak pistin küçük olduğu, bu konuda henüz bir  karara varmadıkları" cevabını verdi.
         Dortmund için boyanacak uçak konusuna da değinen Kotil, özel bir takıma  özel bir uçak boyayacaklarını, Türkiye-Almanya ilişkilerini de göz önünde  bulundurarak Borussia Dortmund’da yakışır bir uçak tasarlayacaklarını bildirdi.
        
Watzke: "Sözleşmeden büyük mutluluk duyuyoruz"
         Borussia Dortmund Üst Yöneticisi Hans-Joachim Watzke de THY ile  uluslararası bir takım olduklarını ve burada Almanya futbolunun "katedrali"nde  bulunduklarını ifade etti.
         THY ile stratejik ortaklık gerçekleştirdiklerine işaret eden Watzke,  ”THY gibi bir ortağımız olmasından ötürü büyük kıvanç duyuyoruz. Gerçi her ne  kadar burada ülkenin bazı köşelerinde bölgesel yerel bir takım olduğumuz yönünde  söylentiler dolaşsa da tam tersini kanıtlamış durumdayız. Çünkü Türk Hava Yolları  gibi bir ortağa sahibiz” dedi.
         Watzke, THY’nin de kendileri gibi çarpıcı bir büyüme gösterdiğini,  ortaklık imzalamış olmaktan büyük mutluluk duyduklarını kaydetti.
         Yaptıkları görüşmede Kotil ile aynı değerleri paylaştıklarını ve aynı  bakış açısına sahip olduklarını gördüğünü dile getiren Watzke, UEFA Şampiyonlar  Ligi finalinin oynanacağı Londra’ya, özel bir uçakla gidecekleri bilgisini  verdi.
         Watzke, uçağın tasarımıyla ilgili bir soruya, "Bu konuda tamamen Kotil’e  güveniyoruz. Kırmızı beyaz renkli olmayacak. Özel bir tasarım olacak” cevabını  verdi.
         Borussia Dortmund Teknik Direktörü Jürgen Klopp ise Türkiye’nin fevkalade  bir ülke olduğunu belirtti.
         Klopp, sarı siyahlı ekipte oynayan Nuri Şahin ve İlkay Gündoğan’la ilgili  de iki futbolcunun da çok terbiyeli gençler olduğunu, özellikle dostluğa ve  ailelerine önem verdiklerini, onlarla çalışmaktan mutluluk duyduğunu belirterek,  ikilinin Türkiye’nin başarılı elçileri olduğunu söyledi.
         Watzke’nin, Kotil’e bu yüzyılda Borussia Dortmund’un dünya kulübü olacağı  yönündeki ifadesini hatırlatan Klopp, "Üst yöneticimiz de dünya hükümdarlığını  ilan ediyor. Bunu transferlerde hatırlatacağım" şeklinde espri yaptı.
         Klopp, THY’nin son yıllarda hava yolu şirketleri arasında önemli  başarılara ulaştığına dikkati çekti.
         Toplantının ardından Watzke, Kotil’e üzerinde kendi isminin yazılı olduğu  9 numaralı sarı siyahlı formayı verdi.
        
Sponsorluk anlaşması
         2011 ve 2012 yılı Bundesliga şampiyonu Borussia Dortmund ile premium  sponsorluğu konusunda anlaşmaya varan THY, sarı siyahlı ekip ile değişik  alanlarda işbirliği yapacak.
         "Havayolu ekslusiv partnerliği"yle THY, Borussia Dortmund ekibini  uluslararası maçlara ve kamplara taşıyacak.
         Anlaşmayla Dortmund Stadı’nda Turkish Airlines’in "Lounge" ile temsil  edileceği, bunun yanı sıra THY’nin Borussia Dortmund ile ortak reklamlarda yer  alacağı ve sosyal medyada da işbirliğinin yapılacağı kaydedildi.
         Bu sezon UEFA Şampiyonlar Ligi’nde yarı finalde İspanyol devi Real  Madrid’i eleyerek finale kalan Borussia Dortmund’un tarihinde 8 lig şampiyonluğu  bulunuyor. Almanya’nın güçlü ekiplerinden olan ve kadrosunda milli futbolcu Nuri  Şahin ve Alman milli takımı oyuncusu İlkay Gündoğan;ın yanı sıra çok sayıda milli  futbolcuyu da bulunduran sarı siyahlı ekip, 3 kez Almanya Kupası’nı kazandı ve  1997 yılında da UEFA Şampiyonlar Ligi şampiyonu oldu.
 

Bu haber toplam 3008 defa okunmuştur

Etiket(ler): , ,

DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri