Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

THY Müdüründen Fethullah Gülen'e Ağır Hakaret

16.12.2013 00:21
THY Marka Müdürü Serdar Öztürk, "Bi akp'li fetrullah hocayi bir kizla bule halvet halde hasna fisneli capslese, sonra bi da..." diye tweet attı.

Türk Hava Yolları'nda marka müdürü olarak görev yapan Serdar Öztürk, sosyal paylaşım sitesi Twitter üzerinden Fethullah Gülen'e yönelik "bi AKP'li fetrullah hocayi bir kizla bule halvet halde hasna fisneli capslese, sonra bi da sen vs biz de eglensek" diye herkesi şoke eden bir tweet attı.

Öztürk'ün o tweet'i:

TOPÇU: GEREKEN YAPILACAK

Marka Müdürü Öztürk'ün, Gülen'e yönelik attığı tweet üzerine THY Yönetim Kurulu Başkanı Hamdi Topçu gerekenin yapılacağını söyledi.

"EDEP DIŞI"

Tepkiler üzerine sosyal paylaşım sitesinden açıklama yapan THY Yönetim Kurulu Başkanı Hamdi Topçu, "THY müdürü ne maksatla olursa olsun edep dışı attığı tweet'i kabul etmemiz mümkün değildir gereken yapılacaktır" dedi.

EKREM DUMANLI: VERGİLERİMİZDEN ALDIĞINIZ PARALAR HARAM OLSUN

Zaman Gazetesi Genel Yayın Müdürü Ekrem Dumanlı da yapılan bu paylaşımı çok ağır dille eleştirerek, "Devletin maaş ve imtiyaziyla kanaat önderlerine saldıran herkesi Allah'a havale ediyorum. Vergilerimizden aldığınız paralar haram olsun! Devlette görev yapan hiçbir kimse, hiçbir sivil topluluk hakkında hakaretimiz konuşma hakkına sahip değildir. Devlet memuru olmanın yüklediği bir sorumluluk olmalı. Maaşını halkın vergisinden alan biri, halkın bir bölümüne hakaret edemez." şeklinde açıklamalarda bulundu.

TWITTER'DAN TEPKİ GÖSTERDİLER

haberler.com

Bu haber toplam 2698 defa okunmuştur
Olayları Abartmadan Değerlendirmek
A. Cahid
THY de çalışan veya çalışmayan birinin F. Gülen veya bir başkası için iftira atması veya hakaret etmesi hoş değil. Bunun yanı sıra Gülen veya bir başka zat için *herkesin saygı duyduğu* ifadelerini kullanmak da çok abartılı. Toplumun bir kısmı saygı duyar, bir kısmı duymaz. Hesabımısa gelen veya gelmeyen meseleleri abartmayalım. Hiç değilse tepki verirken tabii olalım.
16 Aralık 2013 Pazartesi 08:55
Beğendim (0)Beğenmedim (1)
YORUMUN DEVAMI
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri