Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

THY uçağına bomba ihbarı

22.11.2015 12:20
New York-İstanbul seferini yapan Türk Hava Yolları uçağının bomba ihbarı nedeniyle Kanada'nın Halifax Havalimanı'na acil iniş yapmasının ardından yolcular ve mürettebat tahliye edildi. Yapılan aramalarda bomba izine rastlanmadı.

Halifax Havalimanı Twitter hesabından yapılan duyuruda uçağın yerel saatle 12.53'te havalimanına iniş yaptığı, uçakta bulunan 256 kişinin otobüslerle terminale götürüldüğü bildirildi.

Güvenli bir bölgeye çekilen ve motorları durdurulan uçakta güvenlik güçleri, dedektör köpeklerin de yardımıyla arama yapıyor. İtfaiye ekibinin de olası bir tehdide karşı havalimanında önlem aldığı belirtildi.

Polis, bomba ihbarınının kaynağına ilişkin bilgi vermedi.

Türkiye'nin Ottawa Büyükelçisi Selçuk Ünal, emniyet yetkilileri ile birlikte THY uçağı ile ilgili gelişmeleri takip ediyor.

BOMBA İHBARI SOSYAL MEDYADAN YAPILDI

THY’nin bomba ihbarı üzerine Kanada'nın Halifax kentine acil iniş yapan New York-İstanbul seferini yapan uçağına, ihbarın sosyal medya üzerinden yapıldığı açıklandı.  
 
New York -İstanbul seferini yapan yolcu uçağı yapılan bomba ihbarının ardından yerel saatle 00.53'te Kanada'nın Halifax bölgesindeki Stanfield Uluslararası Havalimanı'na inmişti. Nova Scotia polisinin de doğruladığı bomba ihbarı hakkında THY açıklama yaptı. Türk Hava Yolları Basın Müşaviri Ali Genç yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi:  “Uçak sosyal medyadaki ihbar nedeniyle divert etti. Kanada Halifax Havalimanı’nda yolcular terminale alındı. Uçakta arama yapılıyor, 244 yolcu ve 14 ekip var.”
 
İHBAR ASILSIZ ÇIKTI

Türk Hava Yolları'nın (THY) New York-İstanbul tarifeli seferini yaptığı sırada bomba ihbarı üzerine Kanada'nın Halifax Stanfield Havalimanı'na inen uçağında herhangi bir olumsuz durumun bulunmadığı bildirildi.

THY Basın Müşaviri Ali Genç, yaptığı açıklamada, New York-İstanbul uçağında aramaların tamamlandığını ifade ederek, uçakta herhangi bir olumsuzluğa rastlanmadığını belirtti.

Türkiye'nin Ottawa Büyükelçisi Selçuk Ünal, AA muhabirine yaptığı açıklamada, ihbarın asılsız çıktığını teyit ederek mürettebatın uçağın içinde olduğunu, kısa süre içinde yolcuların da uçağa alınmasını beklediklerini söyledi.

Öte yandan Kanada Kraliyet Atlı Polisi'nin (RCMP) Twitter hesabından yapılan açıklamada, THY uçağındaki aramaların tamamlandığı ve patlayıcı herhangi bir madde bulunmadığı, uçağın İstanbul için yeniden havalanacağı duyuruldu.

Bu haber toplam 1180 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri