Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

THY'den cemaatçi vekilin iddiasına sert cevap

12.04.2014 12:22
Ekonomi bileti almasına rağmen busines kabinde oturan cemaate yakın vekil Muhammed Çetin, THY yönetimini kızdırdı.

Ekonomi biletiyle busines koltukta oturmakta ısrar eden İstanbul bağımsız milletvekili Muhammed Çiftçi'nin uçaktan indirilmesiyle ilgili tartışmalar devam ediyor.

THY olayla ilgili bugün "Daha önce de benzer olaylara sebebiyet veren İstanbul Milletvekili Çetin aleyhinde gerekli tüm hukuki işlemler yapılacaktır." açıklamasını yaptı.

Cemaatçi vekil olarak bilinen Çetin, 17 Aralık sonrası hükümeti sert sözlerle eleştirerek AK Parti'den istifa etmişti.

Cemaat medyasının "skandal" diye duyurduğu Çiftçi'nin polis zoruyla uçaktan indirildiği iddiasına THY yazılı açıklamayla cevap verdi.

AK Parti'den istifa eden Bağımsız İstanbul Milletvekili Muhammed Çetin, dün öğlen saatlerinde Türk Hava Yolları'nın (THY) tarifeli seferiyle İstanbul'dan Şikago'ya gidişinde polis eşliğinde uçaktan indirilmişti. Olayla ilgili THY Basın Müşavirliği'nden açıklama yapıldı.

BAŞKA BİR YOLCUYLA DEY DEĞİŞTİREREK BUSİNESS KABİNDE OTURMUŞTUR

Açıklamada, şunlar kaydedildi:
“İstanbul Milletvekili Muhammed Çetin, dün İstanbul-Şikago uçağı ile seyahat etmek üzere ekonomi sınıfı bilet almıştır. Şirket aleyhine yaptığı konuşmalar ve rencide edici davranışlar nedeniyle Türk Hava Yolları yönetiminin daha önce aldığı ve kamuoyuna açıkladığı 'upgrade' edilmeme kararına istinaden işlemleri yapılarak ekonomi sınıfında kendisine yer verilmiştir.
Sayın Çetin ekonomi biletiyle yer almasına karşın uçak içinde kurallara aykırı olarak başka bir yolcuyla yer değiştirerek business kabinde oturmuştur. Kabin ekipleri kendisini 'güvenlik kuralları gereğince kendisine ayrılan yerden başka bir yerde uçamayacağı' şeklinde uyarmış buna rağmen başka bir yolcunun yerinde oturmakta ısrar etmiştir. Durum uçuşun kaptan pilotuna bildirilmiş, kendisine bir kez daha uyarı yapılarak, yerine oturması gerektiği aksi takdirde 'kuraldışı yolcu' tutanağı tutularak uçaktan indirileceği bildirilmiştir.

BEN MİLLETVEKİLİYİM BANA DOKUNANI YAKARIM, BANA İSMİNİZİ VERİN

Milletvekili Çetin defalarca yapılan uyarılara rağmen tutumunu değiştirmemiş, şirketimizi ve yöneticilerimizi rencide edici ifadeler kullanmış, 'sizinle görüşeceğiz, hiçbir güç beni buradan indiremez, ben milletvekiliyim, bana dokunanı yakarım, bana isminizi verin sizinle hesaplaşacağım' şeklinde ifadelerle karşılık vermiştir. Bunun üzerine gerekli işlemler yapılmış, uçağa polis çağrılmıştır. Uçuş emniyet kuralları gereği görevliler tarafından kendisi dışarıya davet edilmiştir. Ancak görevli polislere de direnerek uzun süre uçağın kapı kapamasına engel olmuştur. Tüm bu yaşananlar polis ve uçuş ekibinin tutanaklarında yer almaktadır.

243 YOLCU MAĞDUR EDİLMİŞTİR

Tarife saati 13.30 olan uçak seferine başlayamamış, rötar oluşmuş, uçakta bulunan 243 yolcu mağdur edilmiş ve Şirketimiz maddi-manevi zarara uğratılmıştır. Uzun süren uğraşlardan sonra Sayın Çetin uçaktan inmiştir. İstanbul-Şikago seferi ise yaşanan olaylar nedeniyle 2.5 saatlik bir gecikmeyle yapılabilmiştir.
Yaşanan olayla ilgili gerekli raporlar tutulmuştur. Daha önce de benzer olaylara sebebiyet veren İstanbul Milletvekili Çetin aleyhinde gerekli tüm hukuki işlemler yapılacaktır. Ayrıca Türk Hava Yolları, benzer durumun bir daha yaşanmaması için hukuk kuralları çerçevesinde tüm tedbirleri alacaktır"

PAKİSTAN SEYAHATİ DE KRİZE YOL AÇMIŞTI

Gülen cemaatinin Pakistan'da yapılacak olan Türkçe Olimpiyatları'na gidecek olan Çetin'in uçaktaki direnişi üç saat sürmüştü. Çetin'in ekonomi koltuğu yerine business koltuklardan birine oturduğunu açıklayan THY, söz konusu vekilin direnişini uçağa polis çağırarak aşabilmişti.

Bu haber toplam 1560 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri