Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

TİB'de tüm daire başkanları görevden alındı!

17.01.2014 19:08
17 Aralık operasyonu Telekomünikasyon İletişim Başkanlığı'na uzandı. Yasal dinlemenin merkezi TİB'deki 5 daire başkanının hepsinin görevden alındığı bildirildi.
Yolsuzluk operasyonlarının başlamasından sonra, 1 yılı aşkın süredir vekâleten yürütülen TİB Başkanlığı görevine MİT'ten Ahmet Cemalettin Çelik atanmıştı. Çelik’in bu göreve gelişi hükümetin muhtemel yeni soruşturmalarla ilgili dinleme kararları hakkında önceden bilgi almaya yönelik bir hamle olarak yorumlanmıştı.
 
Görevden alınan daire başkanlarının TİB’den hemen ayrılmaları istendiği ve yerlerine vekâleten atama yapıldığı öne sürüldü. İddiaya göre Cemalettin Çelik, Meclis gündemindeki torba kanuna koydurduğu istisnai kadro ve geçici görevlendirme imkânını elde ettikten sonra, boşalan daire başkanlıklarına asaleten MİT kökenli isimleri getirecek. Jandarma ve Emniyet istihbarat yetkilileri, gelişmelere tepkilerini göstermek için dört haftadır görevde olan yeni TİB Başkanı’na “hayırlı olsun” ziyaretinde bulunmadılar.
 
Kaynak: T24


Daha fazlasını oku: TİB'de tüm daire başkanları görevden alındı! - Gündem Haberleri - Güncel Haber - Haber - Spor Haberleri- Sıcak haber - Yerel Haber http://haber.rotahaber.com/tibde-tum-daire-baskanlari-gorevden-alindi_430440.html#ixzz2qg0tke41
Follow us: @Rotahaber on Twitter | rotahaberr on Facebook
Bu haber toplam 3840 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri