Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

TIR baskınında skandal olay!

01.03.2014 13:34
MİT TIR’larına yapılan baskını kaydeden Jandarmanın, olayı soruşturan Adana Başsavcıvekilliği’ne montajlanmış kaset gönderdiği ortaya çıktı. Savcılık ise kaydı kontrol için TÜBİTAK’a gönderdi.

Jandarmanın MİT personeline silah doğrulttuğu TIR’lara düzenlenen ihanet operasyonunda kaydedilen görüntülerin montajlandığı ortaya çıktı. Açılan casusluk soruşturması kapsamında Jandarma İstihbarat’tan gelen baskın görüntüleri Adana Emniyet Müdürlüğü’nde incelendi. Kayıtlarda TIR’ların yükünü gösteren bölüm ile MİT mensuplarına saldırıya ilişkin bölümlerinin olmadığı tespit edildi. Bunun üzerine savcılık kayıtların orijinal olup olmadığının tespiti için TÜBİTAK’a gönderdi. Medyaya yansıyan ve karayolları güvenlik kameralarında yer alan baskın görüntülerinde iki Jandarma İstihbarat görevlisinin kameralarla TIR’ların yüklerinin açıldığı ve MİT mensuplarına silah doğrultularak darp edildiği yer almıştı.

Orijinal görüntü servis edilecek!

Jandarma’nın savcılığa gönderdiği ve kendi personeli tarafından çekilen görüntülerde sadece TIR’ların durdurulması ve MİT mensuplarının serbest bırakıldığı anların kayıtlı olduğu öğrenildi. Orijinal görüntülerin bir kopyasının önümüzdeki günlerde medyaya servis edilebileceği belirtiliyor. Tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakılan şüpheliler yüzbaşı Hakan Gencer ile astsubay Gültekin Menge’nin el konan bilgisayar ile cep telefonlarının incelenmesini devam ediyor. Savcılık, Adana 3 Nolu özgürlük Hakimi Cebrail Cem Alıcı’nın verdiği serbest bırakma kararına itiraz etti.

Star

Bu haber toplam 1916 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri