Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

TIR Fotoğraflarıyla İlgili Önemli Açıklama

05.02.2014 01:11
Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay, son günlerde yaşanan önemli gelişmeleri değerlendirdi.

Beşir Atalay şu açıklamayı yaptı:

Kurumlar içinde organize olmuş unsurların birbiriyle irtibatı söz konusu. Başından beri paralel yapı denilirken ifade edilmek istenen de bu. Devlet kurumları içinde kurumun hedefleri ve faaliyetleri dışında kendilerinin hedeflerin doğrultusunda iş birliği yapan örgütler var.
Hatem Ete 'AK Parti bu meselelerle sadece iktidar olduğu için muhatap. Yani Sayın Bahçeli'nin, Sayın kılıçdaroğlu'nun, Sayın Demirtaş'ın da sorunu değil mi aynı zamanda bu mesele? CHP ve MHP bunu niye hiç eleştiri haline getirmiyor?' sorusunu yöneltti. Başbakan Yardımcısı şu şekilde cevap verdi:

TÜRKİYE'DE BÜYÜK BİR KOALİSYON VAR. CHP DE BUNUN BİR PARÇASI

Burada bir koalisyon var. Yani uluslar arası boyutu olan, Türkiye'de değişik koalisyonları var. Özellikle CHP'yi bu koalisyonun parçası olarak görüyorum. Bunarla ilgili de bir sürü gelişmeleri bir biriyle irtibatlayarak normal göz bile bunları çıkarabilir. Burada sadece bir paralel yapı, bir cemaat gibi değerlendirmeden ötesinde genelde AK Parti'ye karşı oluşmuş, bir anlamda Türkiye'ye karşı oluşmuş ama daha çok iktidarı miadını doldurmak anlamında büyük bir koalisyon var. Bu koalisyonlar tabi değişik enstrümantalleri kullanırlar. Tarihte pek çok olay vardır. Daha önceleri terörü çok kullandılar. Türkiye içinde bu sefer de dostları kullandılar.
Yaşar Taşkın Koç; 'Az önce dediniz ki; tabi üzücü dediniz ve dostlar dediniz. 17 Aralık'tan bu güne baktığınız zaman şaşırdığınızı ve hayal kırıklığına uğradığınızı da düşünüyor musunuz?' sorusunu yöneltti. Atalay şu açıklamayı yaptı:

AK PARTİ GİTSE NE OLACAK?

Bu çapta hiç kimse böyle bir şey beklemiyordu. İşin doğrusu bizler için Başbakanımız için de, hepimiz için de konuşmanın da zor olduğu alandır bu. Biz bu hassasiyetleri çok gözettik. Türkiye'de hiç kimse kalmamış bu hükümete ve bu partiye karşı savaş açıyorsun. Bütün yayınlarına falan bakıyorum... Bir vakıf çıkıyor hükümete, partiye meydan okuyor. Bu koalisyonun sözcülüğünü yapıyor. Bu vakfın görevi midir bu? Cumhurbaşkanı'nı göreve çağırıyor. Bütün bu gelişmeler içerisinde kullanılan üsluplar hükümetle, partiyle, hepimizle ilgili hepimizi hayretler içerisinde bırakıyor. Bizim için AK Parti çok önemli. Sırf bir parti olduğu için değil ama Türkiye'nin kaderini değiştiren, özgürlükler olarak bütün inanç kesimleri için, düşünce kesimleri için özgürlükler alanını genişleten bir partiyiz. Tam böyle Türkiye rahata eriyor, terör bitiyor, Türkiye sorunlarından kurtuluyor, ayağındaki prangalarından kurtuluyor tam bu sırada Türkiye'ye darbe girişimi gerçekleşiyor. Bu bir darbe girişimidir bakın.

"TIRLARLA İLGİLİ O FOTOĞRAFLARI ÖNCEDEN GÖRDÜK, PLANLI OLDUĞUNA DAİR NET BULGULAR VAR"

Beşir Atalay durdurulan tırlar ve akitin yayınladığı fotoğraflarla ilgili olarak ise, "Adana'daki tırlarlarla ilgili bu fotoları önceden gördük inceledik.izlemede bunun masum olmadığı planlı olduğunu ve ankesörlü telefonla Adana savcısı ile bir resmi görevlinin önceden görüştüğünü tespit ettik. Planlı olduğuna dair net bulgular var" ifadelerini kullandı.

O MİLLETVEKİLİ İSTİFA EDİNCE Mİ KARA PARTİ OLDUK?

Hayretler ediyorum. Bir kişi çıkıyor, bir milletvekili istifa ediyor. Meclisle ilgili boyut. Ve şu ifadeyi kullanıyor: 'AK Parti kapkara oldu' diyor. Yani kendisi çıkınca hepimiz kapkara olduk. Buraya oy veren 22 milyon, Türkiye'nin her yerinde AK Parti'nin teşkilatı var. Biz Türkiye'nin partisiyiz. Hiçbir partinin giremediği yerlerde varız. Ve ilk defa bu kadar büyük kesimleri birleştiren bir partiyiz. Adeta Türkiye'nin çimentosuyuz. Yani olmazları bir araya getirdik. Ve çıkıyor öyle diyor. Daha yeni içindesiniz. Ayrılıyorsunuz kapkara oldu diyorsunuz. Bunları normal insan psikoloji olarak düşünmemek lazım. Yani ben ona diyorum ki; senin vicdanın kapkara. Bizler kara değiliz. Demek ki bu arkadaşlar Türkiye'de ne bu partinin ilkelerine, hedeflerine bağlı değil, sadakatleri buna değil. Sadakatleri başka yere. Başka yerler ayrıl diyor, şu beyanatları da ver diyor veriyor. Milletimiz bunları çok iyi anladı. Bu demokrasi alanında milletimizin gösterdiği basirete hayran oluyorum. Siyasette en çok sevdiğim şey milletle alanda konuşmak, iç içe olmak. Ve tutmadı çok şükür.

HABERVAKTİM

Bu haber toplam 2014 defa okunmuştur
katil
cemal
insana sormazlarmi neye musluman kani icmek icin. musluman cocuklarini katletmek icin silah sevkiyati yapiyorsunuz.suriye,li terorist,lere.bak haber okumuyormusun dis isleri bakanin tehlike!!!!bize yaklasiyor diyor.bre dinsizzzzzzz,lerrrr.
05 Şubat 2014 Çarşamba 01:22
Beğendim (0)Beğenmedim (0)
YORUMUN DEVAMI
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri