Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Erdoğan Bayraktar'dan TOKİ açıklaması

04.07.2012 12:48
Çevre Bakanı Bayraktar: Yer konusu ve yapılaşma konusunda yanlış olduğunu zannetmiyorum..

Samsun'daki sel felaketini değerlendiren Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Erdoğan Bayraktar, 'Yer konusu ve yapılaşma konusunda yanlış olduğunu zannetmiyorum..' diye konuştu.

BURSA'DA SAMSUN'DAKİ SEL SORULDU

Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar, Samsun'un Canikli ilçesinde meydana gelen sel felaketinde bir TOKİ binasında 6 kişinin hayatını kaybetmesi olayını da değerlendirdi. Bakan Bayraktar şunları kaydetti: "Ben olayı bilmiyorum. Uçaktan indikten sonra gazetede okudum. Bu olayı inceledikten sonra öğleden sonra cevap veririz. Bu ölçümler titizlikle yapılıyor. Oradaki durum tam nedir? Oluşumun neden kaynaklandığını görmek lazım. Değişik şeyler olabilir. Olay nedir, ama yer seçiminde ve yapılaşmada problem olduğunu zannetmiyorum."

TOKİ DERE YATAĞINA KONUT YAPTI İDDİASI

Samsun'un Canik ilçesinde Mert Irmağı'nın taşması sonucu 8 kişiye mezar olan Kuzey Yıldızı TOKİ Konutlarının iki derenin arasına yapıldığı ortaya çıkmıştı. Canik Belediyesi konutları tanıtırken Fransız Balkonu, alüminyum korkulukları ile diğer projelerden farklılaştığını anlatıyordu. TOKİ ise olayın ardından olağan üstü olarak toplandı.

Bu haber toplam 1760 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri