Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

TOKİ'ye erken ödemeye %20 indirim

02.04.2011 23:01
Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) kendisinden daire alanlara bahar müjdesi verdi. İdare, borcunu hemen ödeyenlere yüzde 20, üç taksitte ödeyenlere yüzde 17 indirim yapacak. İsteyenler, ilgili bankalardan kredi de kullanabilecek. TOKİ, kampanyadan 200

TOKİ'den yapılan açıklamaya göre, indirim kampanyası 21 Nisan Perşembe günü başlayacak, 18 Mayıs Çarşamba günü sona erecek. Kampanya 2009 sonuna kadar yapılan konut ve işyeri satışlarını kapsıyor. İndirim kampanyasının; konut ve işyeri alıcılarından gelen talepler üzerine düzenlendiğini belirten idare, hak sahiplerine, peşin ve 3 ay vadeli olmak üzere iki ödeme alternatifi sağlandığını kaydetti. Kampanya kapsamında borç bakiyelerini kapatarak söz konusu indirimden faydalanmak isteyenler, ilgili bankalardan konut kredisi de kullanabilecek.

 

Zaman Gazetesi'ndeki habre göre, Satış işlemlerini gerçekleştiren bankalar aracılığıyla yürütülecek kampanyadan, TOKİ tarafından satışları 2009 yılı sonuna kadar gerçekleştirilen ve geri ödeme taksiti 2009 yılı sonuna kadar başlamış, geri ödemeleri devam eden konut ve işyeri sahipleri yararlanabilecek. Vadesi 12 aydan daha az kalan projeler, kampanyadan yararlanamayacak. Kampanyadan yararlanmak isteyen alıcıların, başvuru tarihi itibarıyla ödemekle yükümlü oldukları taksitlerini (Nisan 2011 taksiti dahil) yatırmış olmaları gerekiyor. Söz konusu kampanyadan, 7 milyar 1 milyon lira borç bakiyesi bulunan, 151 bin 617 alıcı yararlanabilecek.

 

Yılda iki kez erken ödemede indirim kampanyası düzenleyen TOKİ, bir yandan alıcıların talebini karşılarken diğer yandan da 10-15 yılda tahsil edeceği alacaklarını kısa sürede tahsil ederek, nakit ihtiyacını gidermiş oluyor. TOKİ'nin geçen yıl ekim-kasım döneminde uyguladığı erken ödeme indiriminden yararlanmak için 13 bin kişi başvurmuş, borcunu peşin kapatan vatandaşlar yüzde 20, 3 taksitte kapatanlar yüzde 17 indirimden yararlanırken, TOKİ 551 milyon liralık gelir elde etmişti.

Bu haber toplam 2268 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri