Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Toledo: Charlie Hebdo sadece bir mizah dergisi değil

15.01.2015 01:50
Paris'teki saldırılarla ilgili olarak ezber bozan açıklamalar yapan aktör Toledo, Charlie Hebdo saldırısının 'büyük bir düşman oluşturma' çabası olduğunu söyledi.

Fransa'daki Charlie Hebdo saldırıları sonrası Ünlü İspanyol aktör Willy Toledo, cesur ve çarpıcı yorumlarıyla gündeme oturmuştu. Toplam 20 kişinin öldüğü saldırıyla ilgili olarak Batı'yı suçlamış, gerekçe olarak batının milyonlarca Müslümanı öldürmesini göstermişti. Fransa'daki yürüyüş sonrası da eleştirilerini sürdüren Toledo, 24 canlı yayınında Saadet Oruç'un sorularını yanıtladı.

'SUÇU BAŞKALARINA YIKMAYA ÇALIŞIYORLAR'

Ünlü aktör özetle şunları söyledi:

Charlie Hebdo'daki saldırıların arkasından Batı ülkeleri çıkarsa bu ilk olmayacak. Daha önce de bunu gördük. Milyonlarca insanın öldürüldüğünü gördük. Batı tarafından, benzer batı organizasyonları tarafından, batı polisinin Müslümanlara karşı gerçekleştirdiği şiddet olaylarını, hepsini gördük ve her zaman aynı şeyleri söylediler. Medeniyetin düşmanı olarak bazı insanları yaftalamaya çalışıyorlar. Kendi yaptıklarını başkalarının üstüne yıkmaya çalışıyorlar.

BATI YALAN YAYIYOR

İspanya'da herkesin kafası karışık çünkü siyasiler ve Batı medyası sürekli yalanlar yaymaya çalışıyor. Bu yalanlarla batı dünyası halklarını beslemeye çalışıyorlar. Burada 'radikal islami terörizm' denilen olgu hepimizin ortak düşmanı. Avrupa'daki birçok insan da bu grupların başta Amerika olmak üzere Batı ülkeleri tarafından finanse edildiğini yeni yeni görüyor.

'BÜYÜK DÜŞMAN OLUŞTURMA' ÇABASI

Charlie Hebdo saldırısı da bize büyük ihtimalle Batı ülkelerinin istihbarat servislerinin 'büyük bir düşman oluşturma' amaçlarının bir sonucunu gösterecek. Çünkü burada kendi ülkelerinde gerçekleştirdikleri hak ihlallerini haklı çıkarmak için dünyadaki şiddet olaylarını mazeret olarak kullanmaya devam ediyorlar. Başka ülkelerdeki şiddet olaylarını kendi ülkelerindeki halkları kısıtlamak ve askeri müdahaleleri haklı çıkarmak için kullanıyorlar. Bunlar için de genelde Arap ülkelerini hedef olarak gösteriyorlar.

 

İSRAİL'İN AKTÖRLERİNİN İŞİ..

Bu saldırılar ve sonrasındaki açıklamalar tam anlamıyla bir sosyal mühendislik projesine benziyor. Tabi ki bunların kaynağı büyük oranda İsrail ve onların güdümündeki uluslararası bazı aktörler. Ortadoğu'da kendi nüfuzlarını geliştirmek istiyorlar.

 

CHARLIE, SADECE BİR MİZAH DERGİSİ DEĞİL!

Charlie Hebdo olayında Charlie'nin sadece bir mizah dergisi olduğunu bize yutturmaya çalışıyorlar. Bu sadece ifade özgürlüğü meselesi değil çünkü ifade özgürlüğü böyle yapılmaz. Siz insanlara hakaret edip onları kışkırtmaya çalışıyorsanız bu ifade özgürlüğü değildir. Dünyanın birçok yerindeki Müslümanları böyle kışkırttıktan sonra onlara 'terörist' etiketi yapıştırmaya çalışıyorlar. Bu nedenle Avrupa'daki bazı kesimler azınlıklarla çatışma haline giriyorlar.

Bu haber toplam 3048 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri