Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Tolga Zengin'den Fenerbahçe açıklaması

12.02.2013 20:54
Trabzonspor Kaptanı Tolga Zengin, Sivasspor maçında yaşananlara, Fenerbahçe maçına değindi, taraftarlarının sarı lacivertli ekibe tepki göstermesine "Taraftarlarımız haklı, bazı şeyler insanların gözünün içine sokularak yapıldığı için onlar da ister istem

Tolga takımın durumunu da değerlendirirken şunları söyledi:
"Sezon başında beri bulunduğumuz konum başta Trabzonspor'a ve futbolcuların kalitesine yakışmayan bir durum. Böyle bir tablo var ortada. Maalesef bir kısmetsizlik var üstümüzde. Olmayacak pozisyonlar veriyoruz, olmayacak topları kaçırıyoruz. Burada kimseyi eleştirmemeli. Futbol takım oyunu. Birlikte kazanıyoruz, birlikte mağlup oluyoruz. Önemli olan bu sene kupa var. Elimizde en iyi hedef kupa. Kupayı alıp, ligi de Trabzonspor'a yakışacak pozisyonda bitirmek istiyoruz. Arkadaşların moralleri de bozuluyor bu durumda. Trabzonpor'a yakışmayacak bir tablo. Oyuncular daha iyisini yapacak oyuncular. Öyle düşünüyoruz. Biz ne kadar konuşursak konuşalım futbolcunun konuşacağı yer sahadır. Futbolcu sahada konuştuğu kadar haklıdır."

KİMSEYE KIZMAMAK LAZIM
Mağlubiyetlerin ve kötü gidişin verdiği genel bir problem ve güvensizlik olduğunu da vurgulayan Tolga, şöyle devam etti:
"Gol yediğin zaman ister istemez takım demoralize oluyor. Camiaya ve bu oyuncuların kalitesine yakışmayan durum olduğu için duygusal bir kırılma yaşanıyor. Herkes her şeyin farkında. Kelimelerle açıklanacak bir durum değil bu. Kim ne derse haklıdır bu ortamda. Trabzonspor’un oyuncuları büyük oyuncular. Bir fark olması lazım. Sivasmış, oymuş buymuş. Kimsenin hakkı değil orada o tezahüratların yapılması. Adamın topu alıp oraya buraya gitmesi. Kimseye kızmamak lazım. Biz de bazen kızıp yanlış hareketler yapabiliyoruz. Kimseye değil kendimize kızmamız lazım. Puan durumunda çok daha üst sıralarda olsan hakemler bu kadar rahat karar veremez. Baktığında görülüyor ki her şey bizim elimizde."

HERKES GERÇEK YÜZÜNÜ GÖSTERİYOR
Yaşanan süreci "Trabzonspor’un düşüşü" olarak değerlendirmemek gerektiğinin de altını çizen Tolga, "Doğanın kanunu böyle. Güçlü olacaksın. İnsanlara malzeme vermemek için her zaman güçlü olacaksın. Herkes zamanını bekliyor, sonra da herkes yüzünü gösteriyor zaten. Taraftarlarımıza çağrımız, bizi iyi günde kötü günde her zaman desteklesinler. Kulüplerine her yönden destek olsunlar. Fenerbahçe maçında da sadece takımlarını desteklesinler, sadece bizim yanımızda olsunlar. İnşallah onlara 3 puanla en güzel hediyeyi vereceğiz" diyerek sözlerini noktaladı.

 

Bu haber toplam 2740 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri