Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Tolon'un Tahliyesinin Nedeni!

07 Şubat 2009 / 12:59
GATA'ya sevkinden sonra dün tahliye edilen Tolon'un tahliyesinin sebebi belli oldu...
Ergenekon soruşturması kapsamında tutuklanan ve daha sonra rahatsızlığı nedeni ile GATA'ya sevkedilen emekli Orgeneral Hurşit Tolon dün tutuksuz yargılanmaz üzere tahliye edilmişti. Bugün tahliyesine dair çok ilginç bir açıklama geldi. Hurşit Tolon'un tahliye nedeninin delil yetersiiği olduğu belirtildi.

Konuyla ilgili bir bilgi de MİT'den geldi. MİT, Tolon'un tutuklanmasına sebep olana belgenin daha önce internette yayınlandığını açıkladı.AVUKATI İTİRAZ ETMİŞTİ

Ergenekon soruşturması kapsamında 1 Temmuz 2008’de tutuklanan ve 23 Ocak’ta sağlık sorunları nedeniyle GATA’ya sevk edilen emekli Jandarma Genel Komutanı Orgeneral Hurşit Tolon dün tahliye edilmişti.

Tolon'un avukatı İlkay Sezer, dün tahliye kararının kendilerine henüz ulaşmadığını, ancak delillere itiraz ettiklerini, tahliye kararının da bu kapsamda verilmiş olduğunu düşündüklerini söylemişti.

Avukat Sezer de tıpkı MİT'ten gelen bilgi doğrultusunda Tolon’a ait olduğu öne sürülen belgelerin internet ortamında daha önce yayınlandığını ve kolaylıkla bulunabileceğini belirtmişti.

Tolon, bir süre önce rahatsızlığı nedeniyle tutuklu bulunduğu Silivri Ceza İnfaz Kurumları Yerleşkesi’nden GATA Haydarpaşa Hastanesi’ne sevk edilerek tedavi altına alınmıştı
Kaynak:
Bu haber toplam 814 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri