Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Topbaş Sarıgül'e yüzde kaç oy fark attı?

26.09.2013 12:42
Yerel seçim anketinden çıkan sonuçlar, AK Parti Merkez Yönetim Kurulu'nun (MYK) yüzünü güldürdü.

AK Parti'nin yaptırdığı ankette, “İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı olarak kimi görmek istersiniz” sorusuna verilen yanıtlarda mevcut belediye başkanıKadir Topbaş uzak ara önde çıktı. Topbaş'ın oyu yüzde 55 çıkarken, Sarıgül'ün oyu yüzde 6'da kaldı.

AK Parti yönetimi yerel seçimlere yönelikanket yaptırdı. 26 ilde 5 bin kişiye aday tercihleri soruldu.

Başbakan Tayyip Erdoğan başkanlığında önceki gün yapılan MYK'ya sunulan yerel seçim anketine göre, Ankara, İstanbul, Konya ve Kayseri'de mevcut başkanlarla devam edilmesi sonucu çıktı.

SADAKAT ANKETİ

"Sadakat anketinde" ise CHP seçmeninin yüzde 20'si, MHP seçmeninin yüzde 15'i, AK Parti seçmeninin yüzde 11 ve BDP seçmenin yüzde 9'u "Başka partiye oy verebilirim" dedi.

MEVCUT BAŞKANLARLA YOLA DEVAM

Ankete katılanların büyük çoğunluğu Ankara, İstanbul, Konya ve Kayseri'de mevcut başkanla devam edilmesi görüşü bildirdi.

CHP'NİN İSTANBUL'DA OY ORANI YÜZDE 29

İstanbul'da AK Parti'nin oy oranı yüzde 52, Kadir Topbaş'ın oy oranı ise yüzde 55 çıktı. CHP'nin İstanbul'daki oy oranı yüzde 29 çıkarken, CHP seçmeninin yüzde 6'sı "Mustafa Sarıgül", yüzde 1'i "Muharrem İnce" dedi.

Ankete göre, AK Parti'ye en çok oyu 65 yaş ve üstünün verdiği ortaya çıktı. 18-65 yaş arasında AK Parti'ye oy verenlerin oy oranı ise yüzde 52,1.İNTERNETHABER

Bu haber toplam 2098 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri