Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Topçu: Onlara Çanakkale'de yaşattığımızı yaşatacağız

20.09.2015 01:29
Kültür ve Turizm Bakanı Yalçın Topçu, Ordu-Giresun Havalimanı'nda kendisini karşılayan kalabalığa hitap etti.

Topçu, kendisini Ordu-Giresun Havalimanı'nda karşılayan kalabalığa hitaben yaptığı konuşmada, Ordu'da bulunmaktan dolayı mutluluk duyduğunu söyledi.

AK Parti'nin Ordu'da 3. sıra milletvekili adayı Metin Gündoğdu'ya destek isteyen Topçu, Gündoğdu ile yaklaşık 23 senedir mesai arkadaşı olduklarını ve kendisinin hizmetin yanında olacağına inandığını belirtti.

Önümüzdeki genel seçimin ülkenin siyasi istikrarına vesile olmasını temenni eden Topçu, "Bu seçimde, inşallah bu yaşadığımız kargaşaların hepsini tamir edecek, geriye götürecek, sıçramamızı daha yükseklere çıkartacak netice çıkar" diye konuştu

Konuşmasının ardından vatandaşları selamlayan Topçu, gazetecilerin sorularını da cevapladı.

Topçu, bir gazetecinin, terörle mücadele konusunda hükümetin kararlılığına ilişkin sorusu üzerine şunları söyledi:

"63. hükümetin terörle mücadeledeki kararlılığını ilk Bakanlar Kurulu toplantısında net şekilde gördüm. Daha sonra Cumhurbaşkanımızla yaptığımız iki görüşme neticesinde de Cumhurbaşkanlığından da bu kararlılığı net bir şekilde gördüm. Bu kararlılık nereden geliyor? Netice devleti yönetenler, milletten tasdik alarak, yetki alarak bu kararlılığa varıyor."

Bakanlığı süresince 9 ile ziyaret gerçekleştirdiğini anlatan Topçu, şöyle devam etti:

"Yaptığım ziyaretlerde gördüğüm manzara şudurki milletin tamamı bölücü terörle mücadelede hükümetin ve devletin bu kararlılığını destekliyor. İşte bu çerçevede sanıyorum ki bu sefer onlara Çanakkale'de yaşattığımızı, onlara Malazgirt'te yaşattığımızı, onlara Kudüs'te yaşattığımızı, onlara Sakarya'da, Dumlupınar'da, Anafartalar'da yaşattığımızı yaşatacağız. İnşallah arkasındaki bir tamam güçlerle birlikte onları o Kandillerine gömeceğiz, öyle gözüküyor."

Bakan Topçu, Ordu Valisi İrfan Balkanlıoğlu ile Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz'ı da ziyaret etti.

 
Bu haber toplam 1236 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri