Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Silahını nasıl sakladığı ortaya çıktı

30.11.2011 19:27
Topkapı Sarayı saldırganı, olayı gerçekleştirmeden önce Sultanahmet'te bir kafenin güvenlik kamerası tarafından görüntülendiği belirtildi.

Saldırganın silahı, gitar kutusuna benzer bir kutuda taşıdığı öğrenildi.

Alınan bilgiye göre sabah saat 09.28 sıralarında olay yerinin yakınındaki bir kafeye gelen saldırganın sırtında çanta ve elinde içinde silah bulunan ve gitar kutusuna benzer bir kutu vardı. Kutuyu kafe içinde yere bırakan saldırgan görevlilerle İngilizce konuşarak tuvaleti sordu. Tuvalete giden zanlının içinde silah bulanan kutusunu görevliler normal bir paketmiş gibi bulunduğu yerden alarak başka bir yere koydu. Daha sonra tuvaletten çıkan zanlı görevli ile bir süre konuştuktan sonra göreliden kafeyi tanıtan bir broşür aldı. Broşürü cebine koyan saldırgan, içinde silah bulunan kutuyu da alarak buradan ayrıldı.

Saldırgan etkisiz hale getirildikten üzerinde yapılan aramada kafe broşürü cebinden çıktı. Olayla ilgili soruşturmayı yürüten Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, kafeye gelerek görüntüleri inceledi. Saldırgana ait görüntülere el koyan polisler kafe çalışanlarını daİstanbulEmniyet Müdürlüğü'ne götürerek ifadesini aldı.

Bu haber toplam 2538 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri