Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

TOPLU SÖZLEŞME YASA TASARISI, ALT KOMİSYONDA

26.01.2012 19:02
TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu'nda görüşülmeye başlanan Kamu Görevlileri Sendikaları Kanunu'nda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Tasarısı, Memur-Sen'in bugünkü eyleminden sonra, tarafların tekrar dinlenmesi ve üzerinde uzlaşılması için oluşturulan alt komi

TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu'nda görüşülmeye başlanan Kamu Görevlileri Sendikaları Kanunu'nda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Tasarısı, Memur-Sen'in bugünkü eyleminden sonra, tarafların tekrar dinlenmesi ve üzerinde uzlaşılması için oluşturulan alt komisyona havale edildi.

 

Memur-Sen Genel Başkanı Ahmet Gündoğdu, konuyla ilgili olarak yaptığı açıklamada, sabah saatlerinde gerçekleştirdikleri büyük eylem sonrası katıldıkları Plan ve Bütçe Komisyonu'nda haklılıklarının bir kez daha ortaya çıktığını söyledi. Tasarıya ilişkin söz alan komisyon üyesi milletvekillerinin, tasarının asıl komisyonunun Sağlık, Aile, Çalışma ve Sosyal İşler Komisyonu olmasına karşılık, neden Plan ve Bütçe Komisyonu'na geldiğini anlayamadıklarını dile getirdiklerini söyledi.

 

Konfederasyonlarla uzlaşılamayan konulara ilişkin yapılan görüşmeler sonrası ise, alt komisyon kurulması kararı alındığını belirten Gündoğdu, "Sabah yaptığımız eylemlerde de dile getirdik. Tasarının ilgili komisyonu Sağlık, Aile, Çalışma ve Sosyal İşler Komisyonu'dur. Anlaşılamayan bir nedenle hükümet tasarıyı, Plan ve Bütçe Komisyonu'na sevk etmiştir. Konfederasyonlarla uzlaşılamayan hususların varlığına dikkat çekilen toplantıda, alt komisyon kurularak tarafların tekrar dinlenmesine karar verildi. Biz de, bugün yaptığımız eylemde, TBMM'nin, bürokrasinin hayır'ı yerine, milletin evet'ine kulak vermesini istemiştik. Alt komisyonda taleplerimizin karşılık bulacağına inanıyorum" şeklinde konuştu.

Bu haber toplam 3272 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri