Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Torbadan müjde çıktı!

26.09.2014 12:13
Ekim ayında sağlıkçıya yıpranma payı ve akademisyenlere zam geliyor. Doğudaki öğretmene de tazminat masada.

Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun Memur-Sen heyeti ile yaptığı görüşmeden sağlıkçılardan engellilere, öğretmenlerden akademisyenlere kadar birçok kesimemüjdeli haber geldi. Memur-Sen Başkanı Ahmet Gündoğdu, görüşmenin ayrıntılarını açıkladı. Başbakan Davutoğlu, doktor, hemşire, diğer sağlık çalışanlarına her 5 yıla 1 yıl yıpranma payı verilmesi konusunda Çalışma Bakanlığı ile Sağlık Bakanlığı'nın çalışma yürüttüğünü kaydederek, yeni yasama döneminde Meclis'e getirileceği mesajını verdi.

DAVUTOĞLU YEŞİL IŞIK YAKTI

Hakim, savcılara olduğu gibi akademisyenlere de zam verilmesi gerektiğini ifade eden Gündoğdu, "Üniversitelerdeki akademik personelin maaşlarının iyileştirilmesi gerekiyor. Profesörlerin maaşlarının genel müdür, doçentlerin genel müdür yardımcısı, asistan, okutmanların da uzman maaşlarına eşitlenmesi suretiyle artırılması uygun olur" dedi. Davutoğlu da, bu konudaki çalışmanın yaşama geçirilme aşamasında olduğunu söyledi.

HACCA GİDENE YÜZDE 50 İNDİRİM

Başbakan Davutoğlu, "Hac ibadeti yapacak engelliler ve onlara refakat edeceklere yüzde 50 indirim yapılmalı" önerisine destek verdi. Gündoğdu, öğretmenlerin çeşitli nedenlerle kalmak istemedikleri bölgeler için'kalkınmada öncelikli yöre tazminatı' ödenmesi önerisi getirdi. Önerileri not alan Başbakan Davutoğlu, değerlendirileceği

sözünü verdi.

Takvim

Bu haber toplam 1750 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri