Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Trabzon ve Şanlıurfa Adayları Netleşti

28.11.2013 14:31
AK Parti'nin yerel seçimlerde aday göstereceği isimleri netleşiyor.

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin'in Gaziantep Büyükşehir Belediyesi'ne, Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım'ın İzmir Büyükşehir Belediyesi'ne, Adalet Bakanı Sadullah Ergin'in ise Hatay'da büyükşehir belediye başkanlığına aday olmaları bekleniyor. Adayların bu şekilde belirlenmesi durumunda Bakanlar Kurulu'ndan en az 4 bakanı kapsayacak şekilde revizyona gidilmesi gündeme gelecek.

ÇORLU'YA KADIN VEKİL

Yeni Şafak Gazetesi'nin haberine göre, AK Parti'de Meclis'ten belediye başkan adaylığına geçmesi beklenen isimler ise şunlar: Ordu Belediye Başkan adaylığı için 22. ve 23. dönem Ordu, halen İstanbul Milletvekili olan Enver Yılmaz, Balıkesir Belediye Başkan adaylığı için halen bu ilin milletvekili olan Ahmet Edip Uğur, Tekirdağ'ın Çorlu İlçesi Belediye Başkan adaylığı için Tekirdağ Milletvekili Özlem Yemişçi, Antalya Büyükşehir Belediye Başkan adaylığı için AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Antalya Milletvekili Menderes Türel.

Ş.URFA'DA FAKIBABA

Şanlıurfa'da mevcut Belediye Başkanı Ahmet Eşref Fakıbaba'nın Trabzon'da da mevcut Belediye Başkanı Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu'nun aday gösterilmesi kesinleşti. Çorum'da Mustafa Kulcu, Sivas'ta Sami Aydın; Adıyaman'da Hüsrev Kutlu, Yozgat'ta Kazım Aslan; Bolu'da ise Alaaddin Yılmaz'ın aday gösterilmesi de kesinleşti.

habervaktim

Bu haber toplam 1238 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri