Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Trabzonlu yönetici fena patladı!

22.01.2014 18:37
TFF'nin Trabzonlu yöneticisi Mustafa Beyazlı, Federasyon Basın Sözcüsü Mete Düren'in "Yargıtay kararı bizi bağlamıyor. Bizim için defter kapandı" sözlerine sert çıktı.

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Yönetim Kurulu üyesi Mustafa Beyazlı, 3 Temmuz sürecinin hala tartışılmasının sebebinin, TFF kurullarının aldığı kararlar olduğunu söyledi.

Beyazlı, "16. Ağır Ceza Mahkemesi, Yargıtay, UEFA ve CAS aynı belgelerle 'Şike var' diyor. TFF ise kişi ve kurumları ayırıyor. Kişilere şikeye teşebbüsten ceza verip uygulamıyor. Kamuoyu bu çelişkinin ortadan kaldırılmasını istiyor" değerlendirmesini yaptı.

Federasyon Basın Sözcüsü Mete Düren'in "Yargıtay kararı bizi bağlamıyor. Bizim için defter kapandı" açıklamasına atıfta bulunan Beyazlı, "Bu sözler Sayın Düren'in kendi görüşleridir. Konu kesinlikle kapanmadı. Uluslararası boyutu hala devam ediyor. UEFA, önce kişilerle ilgili kararını verecek. Daha sonra da TFF'ye dönüp, benim kişiler ve kurumlarla ilgili aldığım kararları uygula diyecek" iddiasında bulundu.

"İÇİME SİNDİREMİYORUM"

Beyazlı sözlerini şöyle sürdürdü: "Diğer kurumların kararları karşısında TFF'nin daha fazla diretmesinin anlamı yok. Adaletin tecellisi için gereken yapılmalıdır. Ben vicdani olarak 3 Temmuz sürecinde sportif açıdan yaşananları hiçbir şekilde içime sindiremiyorum. Çünkü önüme gelen belgelere bakıyorum, 'Şike var, Trabzonspor'a haksızlık yapılıyor' diyor. Azınlıkta kalıyorum ama önemli değil, ben şehrimi (Trabzon'u) düşünüyorum"

Sabah 

Bu haber toplam 1282 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri